Yeni RAM taktıktan sonra mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan Lautz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 536

Lautz

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün yeni RAM aldım DDR3 4 GB 1333MHz. Mavi ekran hatası almaya başladım. Başta bir sıkıntı yoktu.

Bu da dump dosyası RAM sıfır aldım sorun nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z ile RAM bilgilerini paylaşabilir misin? SPD kısmından slot seçerek RAM bilgilerini paylaşabilirsiniz.

Farklı model RAM'leri birlikte kullanınca uyumsuzluk sorunu oluşabiliyor ve sonucunda mavi ekrana düşebiliyorsunuz. O yüzden genelde aynı model RAM kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer farklı model RAM kullandıysanız mavi ekran almanız gayet normaldir.

Ek olarak sistemde farklı RAM takılı değil ise Memtest86 testi yapmayı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
CPU-Z ile RAM bilgilerini paylaşabilir misin? SPD kısmından slot seçerek RAM bilgilerini paylaşabilirsiniz.

Farklı model RAM'leri birlikte kullanınca uyumsuzluk sorunu oluşabiliyor ve sonucunda mavi ekrana düşebiliyorsunuz. O yüzden genelde aynı model RAM kullanmanızı tavsiye ederler. Eğer farklı model RAM kullandıysanız mavi ekran almanız gayet normaldir.

Cevapladığınız için öncelikle teşekkür ederim evet RAM'lerim varklı markalar birisi HyperX Kingston diğer Hynix (yeni aldığım bu) sabah taktım başta bir sorun yoktu hatta akşama kadar bir sorun yoktu şimdi çıktı bende çıkardım RAM'i Windows güncellemelerinde isteğe bağlı güncellemeler mevcut chipset family USB güncellemeleri (resmi attım) bunları güncellesem sorunun kalkma ihtimali var mı yoksa direkt yeni bir RAM mi almam gerek

Dosya Ekleri

• resim_2022-03-03_001215.png
    resim_2022-03-03_001215.png
    53,4 KB · Görüntüleme: 15
RAM'lerin farklı marka ise mavi ekran almanız normal diye düşünüyorum çünkü uyumsuz çalışabiliyorlar. Her RAM uyumsuz çalışacak diye bir kaide de yok. Uyumlu çalışması gerçekten biraz şans işi diye düşünüyorum.

Eğer taktığınız RAM'i çıkarttıysanız sorunun ortadan kalkması lazım.

Sürücü ile alakalı hata görmedim. İsterseniz Windows 10 güncellemeleri yapabilirsiniz.

RAM'lerin farklı marka ise mavi ekran almanız normal diye düşünüyorum çünkü uyumsuz çalışabiliyorlar. Her RAM uyumsuz çalışacak diye bir kaide de yok. Uyumlu çalışması gerçekten biraz şans işi diye düşünüyorum.

Eğer taktığınız RAM'i çıkarttıysanız sorunun ortadan kalkması lazım.

Sürücü ile alakalı hata görmedim. İsterseniz Windows 10 güncellemeleri yapabilirsiniz.
Önceki pcmde de farklıydı markalardı bir sıkıntı yaşamadım rami çıkarttığımda sorun kalkıyor zaten güncellemelerle düzelir mi diye bi deniyim dedim zaten yarın ilk işim değiştirmek tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar

Geri
Yukarı