Yeni RTX 4060 Ti PC'de monitöre ekran gelmiyor

NyteX

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni PC aldım monitör dahil her şey sıfır başlat tuşuna basınca her şey çalışıyor fakat monitör e ekran gelmiyor ve no signal deyip dinlenme moduna geçiyor. Her şeye ama her şeye baktım normalde gerçekten de açılması lazım. DisplayPort'u ekran kartına takdım olmadı. HDMI ile taktım olmadı. Ekran kartını çıkarttım HDMI ile anakarta taktım olmadı. RAM'leri zaten sürekli tak çıkar yapıp yer değiştirdim. BIOS pilini tak çıkar yaptım. Kısacası her şeyi denedim ve hiçbir şekilde açılmıyor ilk defa böyle bir şey görüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart: ASUS B450M K 2
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 4060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
İşlemci soğutucu: darkFlash darkair Plus kule tipi soğutucu.
RAM: 32 GB(2x16) G.Skill 3600MHz.
M.2 SSD: Kingston 3500/2100

Merhaba, yeni PC aldım monitör dahil her şey sıfır başlat tuşuna basınca her şey çalışıyor fakat monitör e ekran gelmiyor ve no signal deyip dinlenme moduna geçiyor. Her şeye ama her şeye baktım normalde gerçekten de açılması lazım. DisplayPort'u ekran kartına takdım olmadı. HDMI ile taktım olmadı. Ekran kartını çıkarttım HDMI ile anakarta taktım olmadı. RAM'leri zaten sürekli tak çıkar yapıp yer değiştirdim. BIOS pilini tak çıkar yaptım. Kısacası her şeyi denedim ve hiçbir şekilde açılmıyor ilk defa böyle bir şey görüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart: ASUS B450M K 2
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 4060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
İşlemci soğutucu: darkFlash darkair Plus kule tipi soğutucu.
RAM: 32 GB(2x16) G.Skill 3600MHz.
M.2 SSD: Kingston 3500/2100

İlk start anında ekran kartı fanları dönüyor mu acaba? Aynı sorun benim başıma gelmişti bir arkadaşın sistemini kurarken. Kabloları tekrardan taktım Click sesi gelene kadar dikkatlice test ettim sonra görüntü geldi.

Monitörün yazılımından doğru girişi seçtiğinize emin misiniz?
Dp bağladığımda dp yi hdmi bağladığımda hdmı ı seçtim evet

İlk start anında ekran kartı fanları dönüyor mu acaba? Aynı sorun benim başıma gelmişti bir arkadaşın sistemini kurarken. Kabloları tekrardan taktım Click sesi gelene kadar dikkatlice test ettim sonra görüntü geldi.

Fanlar falan hepsi dönüyor bilgisayarda hiçbir sıkıntı yok her şey çalışıyor üstüne monitör de çalışıyor. Ne olduğunu anlamadım her şey çalışıyor fakat ekran gelmiyor bu nasıl bir sorun ya. Yarın aldığım yeri arayacağım olmadı bilgisayarcıya götüreceğim umarım masraf çıkarcak bir sorunu yoktur.

Anakart ledleri ne durumda? Beyaz, kırmızı, yeşil, sarı ledlerden biri yanıyor mu?
Bilgisayarı aldığım yere geri gönderdim tamir edicekler galiba da yine de sorunu yanıtlayım. Ön tarafta ekran kartının ledi sürekli sarı yanıyordu, arka tarafta da 3 4 tane sarı yanan ışık vardı. Ön taraftakinde pciex16 mı ne yazıyordu sarı ışığın altında. Arka taraftakilerde de bişey yazmıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı