Yeni SIM kartı alırsam IMEI kayıt süresi artar mı?

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar IMEI kayıt sürem dolmak üzere, Turkcell bayisine gidip SIM kartımı kaybettim desem veya direkt yeni SIM kartı alsam IMEI kayıt süresi 120 gün daha artar mı?

Telefon: iPhone XS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her SIM kart yuvası için 120 gün süre veriliyor. Yeni simkart almanız bu süreyi arttırmaz.
iPhone kullanıyorsunuz. eSIM kullanabilirsiniz. Nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız konu açabilirsiniz.

Son düzenleme:
Her SIM kart yuvası için 120 gün süre veriliyor. Yeni simkart almanız bu süreyi arttırmaz.
iPhone kullanıyorsunuz. eSIM kullanabilirsiniz. Nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız konu açabilirsiniz.
Nasıl yani, o zaman bu telefonun kaydını yaptırdıktan sonra bu telefonu pasaport kayıtlı bir şekilde satabilir miyim? Ben SIM kartı değişince sıfırlanıyor tekrar kayıt yaptırman gerekiyor diye biliyordum.

Nasıl yani, o zaman bu telefonun kaydını yaptırdıktan sonra bu telefonu pasaport kayıtlı bir şekilde satabilir miyim? Ben SIM kartı değişince sıfırlanıyor tekrar kayıt yaptırman gerekiyor diye biliyordum.
Telefonu kaydedersen sadece senin üzerine olan hatlarla çalışır 3 yıl boyunca çünkü kendi pasaportuna kaydetmiş olacaksın. Bu yüzden başkasına satamazsın. Sim kart değiştirmenin telefonun kaydı ile hiçbir alakası yok.

eSIM nasıl oluyor, 4 ay fiziksel sim kart kullanıp 4 ay sonra sim kartımı eSIM'e çevirip 4 ay daha mı kullanacağım?

Geri
Yukarı