Yeni sistem açılmıyor

Bütün yazılanları baştan dikkatlice okusaydınız dediklerinizin zaten denenmiş olduğunu anlardınız. Sanırım o arkadaşın uykusu geldi ve ara verdi.
Dostum sende laf olsun diye boş konuşma burada yardım isteyen birine yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Şuan anakarta yükseltme vidalarını takıyorum sadece 4 tane takabildim. Eski sistemi montaj yaparken böyle yükseltme vidası yoktu. Bakalım bu sefer çalışacak mı
Kendinizi boşuna yormayın. Uzman bu işten anlayan birine gidip yardım isteyin zira burda anlatılanlar teoride doğru olsada anlattığınıza göre hiç biri pratikde işe yaramıyor görüldüğü gibi veya siz burada anlatılanları yaparken yanlış veya atlayarak yapıyorsunuz.

Son düzenleme:
Dostum sende laf olsun diye boş konuşma burada yardım isteyen birine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Kendinizi boşuna yormayın. Uzman bu işten anlayan birine gidip yardım isteyin zira burda anlatılanlar teoride doğru olsada anlattığınıza göre hiç biri pratikde işe yaramıyor görüldüğü gibi veya siz burada anlatılanları yaparken yanlış veya atlayarak yapıyorsunuz.

Sabah babamın fabrikadaki bilgisayarcıya götüreceğim bakacak umarım yapabilir ya. O kadar çok para verdim:/

Bakalım yarın fabrikadaki abi sisteme bakacak neden çalışmadığına. Umarım halleder.
Kasa değişimi de yaptım. Yine çalışmıyor. Başka neyden dolayı çalışmıyor olabilir ya? PSU yeterli gelmiyor olabilir mi? Veya PSU bozuk olabilir mi? 700W Cooler Master Lite.
Bütün kasayı söktüm parçaları kutularına koydum. İade etmek için götüreceğim inşallah kabul olur. Gider Almanya’dan alırım bilgisayar.
Bir şey soracağım. Kullandığım tornavida etki eder mi? Siyah uçlu.
Sanırım işlemciyi takarken pinleri yamulttuğum için sistem çalışmamakta. Doğru mudur? Pini yamuk işlemci çalışmaz mı?
Bu yazdığına bir anlam veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım işlemciyi takarken pinleri yamulttuğum için sistem çalışmamakta. Doğru mudur? Pini yamuk işlemci çalışmaz mı?

Ne kadar yamuldu? Yuvaya hiç oturmayan pinler varsa tabii ki çalışmaz.

Her aşamada başarısız bir montaj olmuş açıkçası.
  • 8 PIN CPU yuvasına PCIe kablosu takmışsınız, bu anakartı yakabilir.
  • Anakartın yüksetlme vidalarını takmamışsınız, bu da anakartı yakabilir.
  • CPU pinleri yamulmuş, bu işlem CPU'yu bozabilir.
Ne oldu son durum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı