Yeni sistem açılmıyor

Bakın baştan beri belirtiyoruz. Yükseltme vidalarını ve contaları takın. 24 pin anakart Power soketini takın. Anakart üzerine CPU ve CPU kablosu, RAM, kasa USB kablosu, Power SW ve reset HDD LED kablosu her ne varsa takmayın. Sadece anakartın 24 pin güç kablosunu takın ve anakart üzerindeki Power SW pimlerini kısa devre yaptırın. Her seferinde başa sarmayalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakın baştan beri belirtiyoruz. Yükseltme vidalarını ve contaları takın. 24 pin anakart power soketini takın. Anakart üzerine CPU ve CPU kablosu, RAM, kasa USB kablosu, power sw ve reset hdd led kablosu her ne varsa takmayın. Sadece anakartın 24 pin güç kablosunu takın ve anakart üzerindeki power sw pimlerini kısa devre yaptırın. Her seferinde başa sarmayalım.

Tamam da bu şekilde de denediğimi söyledim. Değişen bir şey olmamıştı.

Hayır o zaman yükseltme vidalarını takmamıştınız. Şimdi yükseltme vidalarını taktığınıza göre sadece 24 pimli soketi takıp tekrar deneyin.

Her şeyi çıkarıp sadece 24 pin i takıp. Power SW takılan yere tornavida ile kısa devre yapacağım öyle mi? Peki ne tepki almam gerekli? Bir çay sigara yapayım bahçe de sonra deneyeceğim yoruldum hep sonuç alamamaktan. Hala buralarda mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
24 pin de yeşil kabloyu kısa devre yaptırınca psu ve fanlar çalışmıştı demiştim
Hayır yanlış anlamışsınız. Ben anakartı ve power'ı kasadan çıkarın düz bir zemine oturtun. Sadece 24 pim soketi takın ve anakart üzerindeki power sw pimlerini kısa devre yaptırın dedim. Yeşil kobloyu kısa devre yaptırın demedim.

Hayır yanlış anlamışsınız. Ben anakartı ve power'ı kasadan çıkarın düz bir zemine oturtun. Sadece 24 pim soketi takın ve anakart üzerindeki power sw pimlerini kısa devre yaptırın dedim. Yeşil kobloyu kısa devre yaptırın demedim.

Şimdi her şeyi çıkarıp sadece 24 pin takılı kalacak değil mi?

Sistemi toplamak bu kadar zor değil. Siz sakin bir kafa ile Recep Baltaş'ın söylediklerini baştan bir daha okuyun ve uygulayın. Netice alamıyorsanız hala, geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı