Yeni Sistem Aldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

SlimeDont

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Konuyu tam olarak doğru yere mi açtım emin değilim. Yarın yeni bilgisayarım geliyor.

Özellikler:
r9 390 ekran kartı
i5 6400 işlemci
m3 gaming b150m anakart
dark n10 kasa
750 80 plus high power bronze Güç kaynağı
Kingston Hyper x Fury 240 GB SSD
Kingston hyper x 2133 mhz ddr4 ram 1x8

Fakat bilgisayarı aldıktan sonra neler yapılacağını bilmiyorum. Montajı halledebileceğimi düşünüyorum, sonrasında direkman usb'den windows 10 mu boot edeyim ? Adım adım neler yapılacak yazar mısınız ?

Merhaba. Bununla ilgili konular açılmıştı fakat yine de windows kurunuz. Driverleri internetten güncel olanları kurunuz. Bios güncelleyiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem kurulumunu yap. Sistem ve sürücü güncellemelerini mutlaka yapmalısın. Daha sonra kullanacağın programları yüklemek lazım. Hayırlı olsun.

Tamam çok teşekkür ederim. Aklımda kalan bir şey daha var. Windows 10'u kurduktan sonra ethernet girişini direk bağlasak sürücüsüz çalışır mı ? Yoksa sürücüleri başka bir yerden mi indirmek gerekiyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce Windows kur. Sonra sadece internet sürücüsünü kur başka hiçbir sürücü kurma. Daha sonra internetten Msi Live Update programını indirip tarattıktan sonra sadece Bios güncellemesini yap. Sistem kendiliğinden tekrar açıldığında bu sefer Live update'de kalan sürücüleri kur, windows güncellemelerini yap, kullanacağın programları kur. Bu sırayı takip edersen olası sürücü çakışmasının önüne geçmiş olursun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı