Yeni sistem alınca yapılması gerekenler nelerdir?

Donanımsever

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, son 1-2 haftadır forumdaki konular araştırmalar sorular ve cevaplara istinaden neon ms sistemini almış bulunuyorum.

Tavsiyeleriniz üzerine R5 3600 ve 16 GB (X2 8 GB) RAM özelleştirmesi yaptım. Total'de 8214 TL'ye gelmiş oldu. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sistem bu şekilde;

111.PNG

Şu aşamada sistem elime ulaştığında kontrol etmem gereken bir husus var mıdır? Bildiğim kadarıyla her şey montajlanmış olarak gelecek. Ekran kartı haricen gönderiliyor. Kendim Windows 10 format USB hazırlayıp gelince kurulum yapmayı düşünüyorum. Onun dışında başkaca bir bilgim yok. Kurulum aşamasında yapmam gereken bir şey var ise yardımcı olabilirseniz sevinirim. Uzunca bir süredir yeni bilgisayarım olmadığı için açıkçası ne yapmam gerekir onu da bilmiyorum ve yanlış bir şey de yapmak istemem. Ekstra bir SSD'im var ( M.2 olmayan normal SSD)onu da kendim eklemeyi düşünüyorum umarım montajında sorun yaşamam.

SSD linki bu. https://www.itopya.com/gigabyte-120gb-ud-serisi-sata30-25-ssd-500mb-okuma-380mb-yazma-/

Driver yüklemesi-güncellemesi de nasıl yapılır Windows 10'da otomatik yapılıyor mu, ekran kartı için MSI sitesinden indirmem gereken bir şey var mıdır veya işlemcinin performansını takip açısından program ya da her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebileceğim program veya yöntem var ise onu da belirtebilirseniz çok sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Formattan sonra yapılması gerekenler bu rehberde mevcut.

Sürücüleri Windows Update otomatik olarak kurar, yalnızca ekran kartının sürücüsünü MSI'ın sitesinden indirin. Onun dışında;

• SSD için CrystalDiskMark,
  • Ekran kartı için FurMark,
  • İşlemci için OCCT testleri yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı