Yeni sistem eski Windows ile mavi ekran veriyor

Emirhan29

Centipat
Yeni PC topladım ama mavi ekran veriyor. Eski HDD'mi taktım, içinde Win 10 vardı, yeni sisteme takınca mavi ekran verdi. Format atacağım fakat format ekranına getiremediğimden atamadım.

Sistem özellikleri:
  • Gigabyte GA-H55M-D2H anakart
  • Intel Xeon X3440 işlemci
  • 4 GB 1333MHz RAM
  • AMD Radeon HD 5450 ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü uyumsuzluğundan dolayı mavi ekran veriyor olabilir. HDD'deki eski Windows'u kullanmak (daha doğrusu kullanmaya çalışmak) yerine sıfırdan Windows kurmanız en sağlıklısı olacaktır.

Ekran kartı veya ses sürücüsünden dolayı uyumsuzluk oluyorsa DDU ile eski GPU veya ses sürücülerini kaldırabilirsiniz. Tabii, bu uyumsuzluğu bilmenin en iyi yolu deneme yanılmadır.

Son düzenleme:
Sürücü uyumsuzluğundan dolayı mavi ekran veriyor olabilir. HDD'deki eski Windows'u kullanmak (daha doğrusu kullanmaya çalışmak) yerine sıfırdan Windows kurmanız en sağlıklısı olacaktır.

Ekran kartı veya ses sürücüsünden dolayı uyumsuzluk oluyorsa DDU ile eski GPU veya ses sürücülerini kaldırabilirsiniz. Tabii, bu uyumsuzluğu bilmenin en iyi yolu deneme yanılmadır.

Başka ekran kartıyla ve başka işlemciyle denedim aynı manzara.
Bilgisayarı güvenli modda aç. Tüm sürücüleri sil ve doğrusunu yükle.
PC açılırken direk mavi ekran veriyor, güvenli modda bile.
Bir arkadaşından rica et indirsin flasha yazdır format at.
Format USB'si var, bir iki BIOS ayarı yapıp USB'den başlattım remove hatası verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli modda mavi ekran veriyorsa bu sürücü sorunu olamaz zira temel sürücüler harici hiç bir sürücü güvenli modda çalışmaz. Donanımsal bir probleminden dolayı olabilir, ekran görüntüsü atman daha iyi olacaktır.

Usb den başlarına böyle oluyor
Güvenli modda mavi ekran veriyorsa bu sürücü sorunu olamaz zira temel sürücüler harici hiç bir sürücü güvenli modda çalışmaz. Donanımsal bir probleminden dolayı olabilir, ekran görüntüsü atman daha iyi olacaktır.
Daha doğrusu güvenli moda geçmiyor

Dosya Ekleri

• 15708144718215309408840850687148.jpg
    15708144718215309408840850687148.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 30
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı