Yeni sistem için işletim sistemi önerisi

Açıkçası ben Windows 10'u yıllarca kullanmış ve W11 çıktığında çok ön yargı yapmış birisi olarak 3-4 kez kurup tekrar tekrar Windows 10'a geri döndüm fakat artık W11 kullanıyorum 5-6 aydır genel olarak oyunda aldığım FPS'ler bazen Windows 10'a göre 1-2 FPS gibi etkilemeyecek rakamlarda düşse veya yükselse de aşırı memnunum yakında ReFS desteği de gelecek ki şu an ReFS olmadan bile Windows 10'a göre gayet hızlı işini yerine getiriyor tercihi sana kalmış. Ek olarak 2025 de Windows 10'un desteği kesilecek.

Merhaba, yeni bir sistem satın aldım ve hangi Windows sürümünü kursam karar veremedim. Oyun için stabil performans versin ve çok hata ile karşılaşmayayım istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

G.Skill (8x2) 16 GB 3200 MHz RAM.
Adata 1 TB Legend M.2 SSD.
Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8 GB ekran kartı.
Intel i5-12400F işlemci.
Gigabyte H610M anakart.
Windows 11 kurabilirsin,sistem özelliklerin fazlasıyla yetiyor,Windows 11 geçtiğimiz günlerde kendini geliştirdi,sana önerim Windows 11 Pro olur.

Sana tavsiyem Windows 10 kullanmandır. Eğer çok kurcalamayla işim yok diyorsun Windows 11 kullanabilirsin. Örneğin ben görev çubuğunu çok küçük kullanıyorum Windows 11'de istediğim boyutlara alamadığım için geri Windows 10 yüklemesi yapmıştım.

Merhaba, yeni bir sistem satın aldım ve hangi Windows sürümünü kursam karar veremedim. Oyun için stabil performans versin ve çok hata ile karşılaşmayayım istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Intel i5-12400F işlemci.
Gigabyte H610M anakart.

Windows 10 stabil ve oyunlarda genellikle daha iyi performansla çalışmaktadır.

Intel i5-12400F işlemci.
Gigabyte H610M anakart.
Sistemlerimiz neredeyse aynı. Ben şahsen Windows 10 Pro kullanıyorum. 11 sorunları düzeltildi. O yüzden 10 yada 11 kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı