Yeni Sistem vs yeni ekran kartı

ErenCakir

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Makine mühendisi
Herkese merhaba, ekran kartımı yükseltmeyi veya kasamı komple satıp yeni hazır sistem almayı düşünüyorum ama hazır sistem almak için kasamı satacak vaktim çok yok, haftanın 6 günü 85 saat çalışıyorum. Ekran artı olarak 4060 Ti düşünüyordum çünkü Amazon peşin fiyatına 6 taksit yapıyor. Sistemim kaç para eder onu da bilmiyorum. Sistemimi ve almayı düşündüğüm kartları alta dizeceğim.

Not: Yeni sistem almak istersem anakartta 2 adet M.2 slotlu versiyon almayı düşünüyorum.

Ekran Kartım Palit 1660 Super GP OC
İşlemcim i5 10400F
Anakartım MSI B460M Pro
RAM 8x8 XPG Gammix D30
M.2 SSD Western Digital Black SN750 500 GB 3400/3000 Mb/s + 1 TB HDD
Kasa Corsair Carbide Spec Delta 550W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir ekran kartı almadan önce bekle, 7 Ocakta yeni 40 Super serisi duyurulucak ve genel olarak ekran kartı piyasasında eski ekran kartlarının fiyatlarının düşüceği bekleniyor. En kötü ihtimalle aynı paraya %10 daha güçlü ekran kartları duyurulucak.

Benim tavsiyem sistemi tamamen satıp yeni bir hazır sistem almanız yönünde. Çünkü alacağınız ekran kartı bu işlemci ile darboğaz yapar, PSU'nuz da yetmiyor. Dolayısıyla bunları upgradelemenizle zaten bir hayli paranız gidecek. Tavsiyem bu yüzden hazır sistem almanız yönünde olacaktır hocam. O şekilde daha uyguna sıfır bir sistem almış olursunuz.

Onun dışında 2. el'e de yönelebilirsiniz. Uygun fiyatlı 4060 Ti sistem satan birini bulursanız sıfır sisteme nazaran daha da uygun fiyata getirebilirsiniz.

Benim tavsiyem sistemi tamamen satıp yeni bir hazır sistem almanız yönünde. Çünkü alacağınız ekran kartı bu işlemci ile darboğaz yapar, PSU'nuz da yetmiyor. Dolayısıyla bunları upgradelemenizle zaten bir hayli paranız gidecek. Tavsiyem bu yüzden hazır sistem almanız yönünde olacaktır hocam. O şekilde daha uyguna sıfır bir sistem almış olursunuz.

550 watt la bu kartları çalıştıran videolar gördüm yeterli gibi gelmişti. 2k monitör kullanıyorum 2k'da dar boğaz yapar mı işlemci ?

Onun dışında 2. el'e de yönelebilirsiniz. Uygun fiyatlı 4060 Ti sistem satan birini bulursanız sıfır sisteme nazaran daha da uygun fiyata getirebilirsiniz.
550w PSU 4060ti için gayet yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı