Çözüldü Yeni sistemde ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
RAM
Kingston fury beast 3200mhz cl16 ddr4
SSD veya HDD modeli
240Gb gigabyte + 120gb everese
Ekran kartı
R9 380
Anakart
Biostar Racing Z490 GTA EVO
İşlemci
i3 10105f
Merhaba. Bugün bilgisayarımı topladım her şeyi tekrar tekrar kontrol ettim fakat hâlâ ekrana görüntü alamıyorum. Anakartın üzerinde hata kodu yazan bir LED var. A0 yazıyor. Kitapçıktan baktığımda anlamı "IDE initialization is started" yazıyor. Ekrana görüntü geldiği anda format atacağım bilgisayara ama gelmiyor işte. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Bana öyle geldi. Bence sistemi alıp gidin. Büyük ihtimalle yazarlar ve açılır.

Her şey yapıldı yonga seti sökülmeden yapıldı işlem. Yani garanti bozulmadı. Sorun ekran kartıymış.

Yani anlam veremiyorum sabah format USB'sini yazdım kapattım eski bilgisayarı. İçini söktüm yeni parçaları taktım sonuç ekran kartı bozulmuş halde. Cidden anlam veremiyorum yani o saatleri varsayarsak yarım saat içinde elektrik almadan çalışmadan nasıl bozuluyor cidden anlam veremiyorum.

Her şey yapıldı yonga seti sökülmeden yapıldı işlem. Yani garanti bozulmadı. Sorun ekran kartıymış.

Yani anlam veremiyorum sabah format USB'sini yazdım kapattım eski bilgisayarı. İçini söktüm yeni parçaları taktım sonuç ekran kartı bozulmuş halde. Cidden anlam veremiyorum yani o saatleri varsayarsak yarım saat içinde elektrik almadan çalışmadan nasıl bozuluyor cidden anlam veremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartının durumu nasıl? Farklı ekran kartı demiştim ama olması iyi olmamış.

Ekran kartının durumu nasıl? Farklı ekran kartı demiştim ama olması iyi olmamış.
Durum şu fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Götürdüğüm abi başka bir ekran kartı takıp denemiş görüntü vermiş bilgisayar ama geri benim kartımı takınca vermemiş.

Oksitlenme olmuştur diyerek silgi ile sildim ama nafile.

Reballing yapılabilir fakat kalıcı bir çözüm olmaz.

Geri
Yukarı