Yeni sistemde FPS düşüşü

Mstatari

Decapat
İlk aldığım günlerde PC akıyordu. Birkaç hafta sonra FPS'ler düşmeye başladı. Mesela Heroes and Generals oyununda 700'lerde FPS alıyordum şu anda 150 civarı, GTA 5'te HDMI taktığım için hiç değişmeden 60 FPS alıyordum, 40'lara drop olmaya başladı ve güç kaynağından çınlama sesi gelmeye başladı. Ekran kartı sürücümü bugün silip tekrar yükledim, değişen bir şey olmadı.

Bir de OC yapmıştım ama kendim yapmadım. Afterburner ile OC scanner ile kendisi en fazla kaça çıkabiliyorsa yaptı. Ben onun için sürücüyü silip yine kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
?

Dosya Ekleri

• sistem özellikleri1.PNG
    sistem özellikleri1.PNG
    141,1 KB · Görüntüleme: 52
Malwarebytes 4 - Güncellemeler indirip Scan tuşuna basın. Çıkan şeyleri Quarantine tuşuna basarak karantinaya alın ve sonra Detection History`e gelip oradan hepsini seçip Delete`ye basın. OC yaptıysanız OC`yi geri alın artık nasıl geri alınıyorsa uygulamada şu an hatırlamıyorum ama. DDU ile mi sildiniz ekran kartının sürücülerini bu arada?

Malwarebytes 4 - Güncellemeler indirip scan tuşuna basın. Çıkan şeyleri quarantine tuşuna basarak karantinaya alın ve sonra detection History'e gelip oradan hepsini seçip Delete'ye basın. OC yaptıysanız OC'yi geri alın artık nasıl geri alınıyorsa uygulamada şu an hatırlamıyorum ama. DDU ile mi sildiniz ekran kartının sürücülerini bu arada?

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile sildim evet silmeden önce OC gide geri aldım MSI Afterburner'i yani OC yaptığım uygulamayı da sildim. Dediğiniz şeyi indirmek için Chroma ne yazmam gerek.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile sildim evet silmeden önce OC gide geri aldım MSI Afterburner'i yani OC yaptığım uygulamayı da sildim. Dediğiniz şeyi indirmek için Chroma ne yazmam gerek.
Attım bakın o mavi şeye tıklayın. Sayfaya gidince indir butonu var zaten sağ en üstte sarı.
Nasıl yapacağınızı da yazdım yukarıda ki ilk yorumda.

Sistemim.

MSI GeForce RTX 2080 Super Ventus ekran kartı.

AMD Ryzen 7 3080X.

MSI B450 M PRO Max.

Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB Pro siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual kit RAM.

Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 3200 MB yazma)
Dostum bunu yapman Bigbang'ten daha büyük bir patlamaya yol açar.

Ne demek istedin?

Sistemim.

MSI GeForce RTX 2080 Super Ventus ekran kartı.

AMD Ryzen 7 3080X.

MSI B450 M PRO Max.

Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB Pro siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual kit RAM.

Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 3200 MB yazma)

Ne demek istedin?

BIOS güncelle.
FurMark ile GPU testi yap.
Prime95 ile CPU testi.
OCCT ile RAM ve PSU testi yap.
Kapanma ya da başka bir şey olursa ilet.

Geri
Yukarı