Yeni sistemde hangi testler yapılır?

@Tisy Anladım, şimdi bitti oyunları atması bir gireyim bakalım.
Prime95 ile daha kapsamlı ve daha kararlı bir test yapabilirsiniz. Prime95'i açtıktan sonra karşınıza "Run a Torture Test" ekranı gelecek.
Buradan "Custom" adlı kutucuğu işaretleyerek sağ alttaki "Memory to use" bölümüne test etmek istediğiniz bir değeri girin. (8GB İse 6500MB, 16 ise 14000MB idealdir.) "Number of torture test to run" bölümüne ise 0 değerini girerek 20DK lık bir test başlatın. Test sırasında donma, çökme veya windows'un kafayı yemesi gibi durumlarla karşılaşmıyorsanız X.M.P işlemi başarılı ve sisteminiz stabildir.
Prime95
@time to abandon ship @Tisy Ya takıntılık olmasında 2933 Mhz gösteriyor RAM'ler 3000 olunca bu şekilde mi gözüküyor?
İşlemciden dolayı 2933MHz'ye kadar çıkıyor. Korkulacak bir şey yok.

@time to abandon ship @LeViAcKeRMaN @Tisy

2jbtgt3.png

wmrrb.png

BF4,
Yaklaşık 1 saat oynadım 75 dereceyi geçmedi. Sistem stabil, teşekkürler :)

@FideLity RAM XMP açtım biosta 3000 gözüküyor ama burada 1446 Mhz gözüküyor. 2 ile mi çarpıyoruz Dual Channel olduğu için?
Diğer yanıt veren arkadaşlara da teşekkürler şimdi laptoptan Witcher Shadow of War falan çekiyorum girip oralarda net bilgiyi öğrenicem. T
2uzf9kx.png
eşekkür ettim.
Aynen öyle 2 ile çarpılır. Yalnız işlemci modelini tam olarak neden göstermedi anlayamadım. Acaba anakart çipset sürücüleri güncel mi. Dxdiag da gösteriyorsa sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı