Yeni sistemde i5 12400F ısınıyor

crosyy

Zeptopat
Daha fazla  
Anakart
MSI PRO H610M-E DDR4 Intel H610 Soket 1700 3200MHz
Kasayı alalı daha 15 gün anca olmuştur. Stres testi yaptığıöda sıcaklık 85-90-93'e kadar gidiyor. PUBG'de falan da 85-90 oluyor. Hatta aynı sistemden arkadaşımda da var onda 75-80 olurken bende boyle. Termal macunu falan mı surmeyı unuttular anlamış degilim. Yarın vatanı arayacağım nasıl bir geri donuş olacak merak ediyorum.
Intel Core i5 12400F soket 1700 12.nesil 2.50GHz 18MB10nm tray kutusuz işlemcim de bu. Yardımcı olacak veya sorunu yaşayan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu kullanıyor musun?
Kullanıyorsan hangi soğutucu?
Soğutucunun sıkıca monte edildiğinden emin miyiz?

Kasayı alalı daha 15 gün anca olmuştur. Stres testi yaptığıöda sıcaklık 85-90-93'e kadar gidiyor. PUBG'de falan da 85-90 oluyor. Hatta aynı sistemden arkadaşımda da var onda 75-80 olurken bende boyle. Termal macunu falan mı surmeyı unuttular anlamış degilim. Yarın vatanı arayacağım nasıl bir geri donuş olacak merak ediyorum.
Intel Core i5 12400F soket 1700 12.nesil 2.50GHz 18MB10nm tray kutusuz işlemcim de bu. Yardımcı olacak veya sorunu yaşayan var mıdır?

Aynı işlemci bende var ve stok fan ile kullanıyorum. Evet biraz ısınıyor ama sizinki kadar yüksek değil.

Fanı yanlış takmış olabilirsiniz.

Soğutucu kullanıyor musun?
Kullanıyorsan hangi soğutucu?
Soğutucunun sıkıca monte edildiğinden emin miyiz?

Sırf biraz daha ısınmasın diye Xigmatek Apache Plus bunu aldım stok fanlı arkadaş benden daha ıyı durumda montajlı geldi fan falan mı oturmadı acaba garantisi gider falan diye de kurcalamıyorum.

Kullandığın sogutucu nedir?
xigmatek apache plus.

aradığım da geri çevirmezler umarım.

Geri
Yukarı