Yeni sistemde SSD gözükmüyor

Maveraünnehir

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, donanımsal anlamda sizler gibi çok bilgili değilim yeni öğreniyorum. Bugün bir sistem toplattım ve eve geldim. Windows'u flash bellek ile kurdum bir sıkıntı çıkmadı fakat yeni fark ediyorum ki bilgisayarım kısmına baktığımda topladığım 1 TB'lık HDD gözüküyor fakat topladığım 240 GB'lık SSD gözükmüyor. Ne yapmalıyım yardımınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Sistem:

MSI 450B GAMING PLUS
AMD Ryzen 7 2700X
MSI 2060 VENTUS
2 X 8 Crucial 3000MHZ
Westerndigital 1 TB 7200 RPM HDD
Crucial 240 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siz windows'u SSD'ye kurmadınız mı?

Tamam önce bilgisayar diski görüyor mu ona bakalım.
Masaüstündeki bilgisayar simgesine sağ tıklayıp özelliklere tıklayın. Açılan pencerede sol üstte aygıt yöneticisine tıklayın. Gelen pencerede "Disk sürücüleri" yazısına çift tıklayın. Altta disklerin modelleri gözükecek. Oradan iki diski de görüp görmediğini kontrol edin.

Görmüyorsa kablo bağlantılarının kontrol edin. Görüyorsa kurulum sırasında biçimlendirilmemiş olabilir.
Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp yönet'e tıklayın. Gelen pencerede sol tarafta "Disk yönetimi"ne tıklayın. Etkinleştirilmemiş disk varsa diski başlat seçeneği gelir. Diski başlatıp sonra biçimlendirirseniz görecektir.

Ancak Windows'u SSD'ye kurduysanız görmemesine imkan yok. Kurmadıysanız tekrar kurulum yapmanız gerekir çünkü cihazda SSD varsa Windows ona kurulmalıdır.
Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın ve oradan yönet seçeneğini seçin. Daha sonra soldaki menüden disk yönetimi seçeneğini açın. Orada ssd nizin görünüyor olması lazım. Muhtemelen fromatlanmamıştır. SSD yi seçip formatlayın ve yeni birrim olarak ayarlayın.

Siz windows'u SSD'ye kurmadınız mı?

Tamam önce bilgisayar diski görüyor mu ona bakalım.
Masaüstündeki bilgisayar simgesine sağ tıklayıp özelliklere tıklayın. Açılan pencerede sol üstte aygıt yöneticisine tıklayın. Gelen pencerede "Disk sürücüleri" yazısına çift tıklayın. Altta disklerin modelleri gözükecek. Oradan iki diski de görüp görmediğini kontrol edin.

Görmüyorsa kablo bağlantılarının kontrol edin. Görüyorsa kurulum sırasında biçimlendirilmemiş olabilir.
Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp yönet'e tıklayın. Gelen pencerede sol tarafta "Disk yönetimi"ne tıklayın. Etkinleştirilmemiş disk varsa diski başlat seçeneği gelir. Diski başlatıp sonra biçimlendirirseniz görecektir.

Ancak Windows'u SSD'ye kurduysanız görmemesine imkan yok. Kurmadıysanız tekrar kurulum yapmanız gerekir çünkü cihazda SSD varsa Windows ona kurulmalıdır.

Çözüm
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. SSD, "Disk sürücüleri" kısmında gözükmekte fakat bilgisayarım kısmına girdiğimde gözükmemekteydi. Windows'u SSD'ye kurmamışım. Buradan bakarak HDD'ye yüklü Windows'u SSD'ye taşıdım. Teşekkürler.

Bendeki ssd aygıt yöneticisinde gözüküyor ama disk yönetiminde gözükmüyor biosda gözüküyor ama yanında MB yazmıyor ve format atarken disk seçimindede gözükmüyor sebebi ne olabilir
Windowsu ssd ye kurmadın mı? Bende de aynı şeyler oluyordu, Şu videodan windowsu ssd ye aktarabilirsin.

Windowsu ssd ye kurmadın mı? Bende de aynı şeyler oluyordu, Şu videodan windowsu ssd ye aktarabilirsin.
Windows’u kuramıyorum bios da sadece ismi gözüküyor yanında MB is yazmıyor format diski seçerken isminde gözükmüyor. M2 ssd birde
Windows’u kuramıyorum bios da sadece ismi gözüküyor yanında MB si yazmıyor format diski seçerken isminde gözükmüyor. M2 ssd birde

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı