Yeni sistemde texture shimmering/Flickering hataları

xZorro

Hectopat
Daha fazla  
Artık gerçekten canıma tak dedi ve sistemimi satmaya karar verdim çünkü bu sorun beni çok yordu 7 ay önce bir sistem satın aldım. RX 6700 XT Ryzen 5 5600 ilk aldığımda hiçbir sorun yoktu gayet yüksek FPS'ler alıp yüksek kalitede oyun oynuyordum. Ama bir gün sanki sistem bozuldu oyunlara bir girdim sanki tahtalar dans ediyor cisimler oynuyor gibiydi her yer piksel piksel tırtıklıydı dedim herhalde güncelleme hatasıdır bir sonraki güncellemede düzelir ama düzelmedi daha da beter oldu Windows'taki başlangıç yerindeki simgeler bile piksel pikseldi kartı tamire yollamaya karar verdim ve yolladım kartın bozuk olduğunu söyleyip bir üst model olan RX 6750 XT gönderdiler dedim artık herhalde düzelir kartı taktım ve sorun hala oldugu gibi devam ediyordu. Bende artık oyun oynamaktan soğudum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef ben de aynı problemi yaşıyorum bu problemi bu güne kadar aldığım 2 sistem de yaşadım her defasında sebep olan şey ise ekran kartı değiştirmem ile başladı! Bu lanet sorun ortaya çıkınca istediğin kadar ekran kartı değiştir düzelmiyor ilk sistemim Ryzen 5 1600 ASUS ROG STRIX RX570 4 GB Gigabyte B450 hazır sistemdi hiçbir problem yoktu daha sonra kartı satıp 5500XT almıştım yeni kartı takınca bu problem ile karşılaşmıştım ilk defa ardından MSI 5500XT'yi bir şekilde iade edip ASUS Dual RX580 8 GB almıştım yine sıfır problem hala devam ediyordu en sonun da sistemi satıp kurtulmuştum 2019 yılnda bu sene 2 el yine ASUS Dual RX580 8 GB Ryzen 5 1600 ASUS A320M-F anakartlı bir sistem almıştım böyle bir problem yoktu daha sonra sistemi yükseltmek için B450 anakart RX7600 ekran kartı ve Ryzen 5500 sipariş edip yükselttim sistemi XFX RX7600 de coil whine var diye servise yollamıştım sıfırı ile değişti gelen kartı taktım hop bir daha bu lanet sorun ile karşılaştım artık kafayı yiyeceğim ne yaptıysam düzelmiyor kasayı camdan aşağı fırlatmamak için zor tutuyorum kendimi en büyük şüphem anakart ve işlemci 2 parçadan birisi buna sebep oluyor kesinlikle ve binlerce insan bu problemi yaşıyor bir tane YouTube teknoloji kanalı çıkıp da bu problemi araştırmıyor anca sistem tanıtsınlar yeni ürünleri tanıtsınlar derdimize çare yok! Technopat yetkililerine sesleniyorum ofisinize çok yakınım bu problemi çözmek için sistemimi heba edebilirim şu baş belası sorunu çözüme kavuşturalım lütfen.

Son düzenleme:
Artık gerçekten canıma tak dedi ve sistemimi satmaya karar verdim çünkü bu sorun beni çok yordu 7 ay önce bir sistem satın aldım. RX 6700 XT Ryzen 5 5600 ilk aldığımda hiçbir sorun yoktu gayet yüksek FPS'ler alıp yüksek kalitede oyun oynuyordum. Ama bir gün sanki sistem bozuldu oyunlara bir girdim sanki tahtalar dans ediyor cisimler oynuyor gibiydi her yer piksel piksel tırtıklıydı dedim herhalde güncelleme hatasıdır bir sonraki güncellemede düzelir ama düzelmedi daha da beter oldu Windows'taki başlangıç yerindeki simgeler bile piksel pikseldi kartı tamire yollamaya karar verdim ve yolladım kartın bozuk olduğunu söyleyip bir üst model olan RX 6750 XT gönderdiler dedim artık herhalde düzelir kartı taktım ve sorun hala oldugu gibi devam ediyordu. Bende artık oyun oynamaktan soğudum.
Merhaba, çözüm buldunuz mu?

Merhaba, çözüm buldunuz mu?

Ben çözümü buldum Kökten hallettim kasayı tekmeleye tekmeleye paramparça ettim ve çöpe attım şu an telefondan yorum yapıyorum bana zararı 25k ama inanılmaz keyif aldım parçalarken aylardır sinirlerimi ve psikolojimi ciddi derecede bozmuştu bir daha PC Toplamak mı Asla işim olmaz!

Son düzenleme:
Bu doku ve titreme problemi çözüldü sıfır sistem alan kuzenim de yaşamaya başlamıştı bu problemi anakartı değiştirdik düzeldi sorun anakart sanırım üretilen anakartların bazıları üretim hatalı.
Dostum denedim ama olmuyor ya Allah'ın belası sorun gitmiyor sisteme gittik bide 30 k para saydık çok pişman oldum bilgisiyarı ilk aldığımda hiç böyle bir sorun yoktu gayet yüksek fpsler alıp kaliteli görsellerle oyunlarımı oynuyodum yağ gibi akıyodu re4 remake tut GTA 5 e kadar ama sonra bir sorun oldu bianda tek bir günde bilgisiyarı kapadım diğer gün bir baktım yazıları piksel logolar piksel oyunlar bozuk

Dostum denedim ama olmuyor ya Allah'ın belası sorun gitmiyor sisteme gittik bide 30 k para saydık çok pişman oldum bilgisiyarı ilk aldığımda hiç böyle bir sorun yoktu gayet yüksek fpsler alıp kaliteli görsellerle oyunlarımı oynuyodum yağ gibi akıyodu re4 remake tut GTA 5 e kadar ama sonra bir sorun oldu bianda tek bir günde bilgisiyarı kapadım diğer gün bir baktım yazıları piksel logolar piksel oyunlar bozuk
anakartı değiştirdiğin halde mi düzelmedi ?

Geri
Yukarı