Yeni sistemde Wi-Fi görünmüyor

Merhaba, yeni bir masaüstü hazır sistem aldım. Windows 10 kurulu. PC Wi-Fi görmüyor. Wi-Fi adaptörü mü lazım?

Hocam öyle olabilir ya da sürücüsü yoktur benim laptopta öyleydi etharnet ile bağlayıp kurdum.

Merhaba, yeni bir masaüstü hazır sistem aldım. Windows 10 kurulu. PC Wi-Fi görmüyor. Wi-Fi adaptörü mü lazım?

Masaüstü hazır sistem aldıysanız ve wifi kullanamıyorsanız muhtemelen anakartınızın wifi özelliği yoktur. Ek para ödeyip wifi kartı alsaydınız da muhtemelen haberiniz olurdu. Eğer anakartınızın wifi desteklemediğinden eminseniz bir wifi adaptörü almanız veya ethernet ile kullanmanız lazım. Benim önerim ethernet ile kullanmanız özellikle sisteminiz iyi ise oyunlarda internetten dolayı sıkıntı yaşamak istemezsiniz. Ama kesinlikle wifi istiyorum diyorsanız bi wifi adaptörü almanız lazım. Burada ucuza kaçarsanız pişman olabilirsiniz alacaksanız kaliteli bir şey alın. Hatta imkanınız var ise anakarta takılan modellerini tercih edebilirsiniz. Kasanın içini açmak istemiyorsanız USB olanlar da iş görür. Eğer anakartınızın wifi desteklediğini düşünüyorsanız anakart modelinizi atabilirsiniz.

Anakartınız Wi-Fi uyumlu değilse USB veya PCI-e adaptör gerekir.

Evet uyumlu değil.

Masaüstü hazır sistem aldıysanız ve Wi-Fi kullanamıyorsanız muhtemelen anakartınızın Wi-Fi özelliği yoktur. Ek para ödeyip Wi-Fi kartı alsaydınız da muhtemelen haberiniz olurdu. Eğer anakartınızın Wi-Fi desteklemediğinden eminseniz bir Wi-Fi adaptörü almanız veya Ethernet ile kullanmanız lazım. Benim önerim Ethernet ile kullanmanız özellikle sisteminiz iyi ise oyunlarda internetten dolayı sıkıntı yaşamak istemezsiniz. Ama kesinlikle Wi-Fi istiyorum diyorsanız bir Wi-Fi adaptörü almanız lazım. Burada ucuza kaçarsanız pişman olabilirsiniz alacaksanız kaliteli bir şey alın. Hatta imkanınız var ise anakarta takılan modellerini tercih edebilirsiniz. Kasanın içini açmak istemiyorsanız USB olanlar da iş görür. Eğer anakartınızın Wi-Fi desteklediğini düşünüyorsanız anakart modelinizi atabilirsiniz.

Anladım. Galiba anakarta takılan modellerden alacağım. Bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı