Yeni Sisteme Eski HDD Takmak

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
Şimdiki sistemim çöp oldu. Değiştireceğim, gerçekten uzun zamandır bakıyorum sistem işine büyük ihtimalle de Ağustos'un sonuna doğru yenisini alacağım. Sormak istediğim, eski sistemden söktüğüm ve resmini konuya koyacağım HDD'yi taksam ne gibi dezavantajları olur, günümüz HDD'leri ile karşılaştırırsak aşağı kalır yanı ne olur ?

NOT : Boyuttan bahsetmenize gerek yok, 500 bana yetiyor, yeni akşam yine 500 alacağım :)

20150528_132045-1(1).jpg

DİPNOT : Elbette format atıp temiz olarak kullanacağım.

Son düzenleme:
7200 RPM, sorun olmaz fakat HDD sağlam de mi? Bad sector falan yoksa kullanabilirsiniz. Zaten performans istiyorsanız SSD şart.

7200 RPM, sorun olmaz fakat HDD sağlam de mi? Bad sector falan yoksa kullanabilirsiniz. Zaten performans istiyorsanız SSD şart.

Eski sistem çöpe çıkana kadar bir sıkıntısı yoktu. Yeni sistem gelince HDTune ile taratırım :) Zaten HDD ve yeterse PSU'dan edeceğim kâr ile SSD almayı planlıyorum.

Hazır lafını açmışken GTX 960'lı sistem düşünüyorum. "GTX 960 ile Mini Oyun PC'si Toplama Rehberi" videosunda 400W gerektiği söyleniyor. Bende Cooler Master'ın 460W PSU'su var. 80+ olmaması canımı sıkıyor. Yeterli midir ? Yoksa yenisini almalı mıyım ?

20150528_131627(1).jpg

20150528_131612(1).jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı