Yeni sisteme eski HDD takmak

Ferhat Gümüş

Hectopat
Merhabalar yeni bir sistem topladim. Parçalar şunlar:
Ryzen 5 2600
Asus Tuf B450m gaming plus
Corsair Vengeance Lpx 3000MHZ
Parçaları takıp anakartı da kasaya taktığımda HDD'yi direkt bağlayabilir miyim kasaya? Yoksa bir şey yapmama gerek var mi? İşletim sistemi yüklü HDD'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır öyle birşey deneme. Çıkar o parçaları eski sistemini takıyorsun hacı kardeşim. Sonrasında açıyorsun bilgisayarını kaydetmen gereken dosyaları Yerel Disk D ye atıyorusun güzelce. Sonra Kapat bilgisayarı tak parçaları tak cdyi direk bot menüsüne formatla D'yi silmeden Cye kur Windowsu devam et şampiyon :)

Şu an içinde Windows yüklü bir harddiskiniz varda bunu başka cihaza takıp kullanabilirsiniz. @Kuzey.aeli ne demek istemiş anlayamadım. Format vb. gerekmeden takıp kullanabilirsin. Ama mümkünse SSD alıp kullanmanı tavsiye ederim. CD/DVD ile de uğraşma. 2019 yılındayız.
Evet, Windows yüklü.Harddiski takıp çalıştıramaz mıyım?Yukarıdaki arkadaş öyle demedi de. SSD takviyesi de yapacağım sonradan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı