Yeni Sisteme Eski Monitör Taksak Performans Düşer mi?

CoixeİsGood

Decapat
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce yeni PC topladım ama eski bir monitörüm var ve bu mönitör VGA girişli. Yanı ekran kartına bağlanmıyor anakartta takılı masaüstün den Nvidıa denetim masasına giremiyorum bu yüzden performans düşer mi? Ekran kartım GT 1030.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce yeni PC topladım ama eski bir monitörüm var ve bu mönitör VGA girişli. Yanı ekran kartına bağlanmıyor anakartta takılı masaüstün den Nvidıa denetim masasına giremiyorum bu yüzden performans düşer mi? Ekran kartım GT 1030.
1366x768 60 Hz 24 Inc monitörüm var. Oyunları 1920x1080p'de oynuyorum hiçte problem yaşamıyorum. Görüntü kaliteside miss gibi akıyor :)

Kablo anakarta takılıyken işlemci içindeki dahili GPU'yu kullanırsınız, harici ekran kartını değil. Bunun için bir dönüştürücü almalısınız.

Eğer kabloyu anakarta takarsanız ve işlemcinizin dahili grafik birimi var ise -HD Graphics veya AMD Vega gibi- oyunlarda 1030 kullanılmayacağı için düşük performans alırsınız. Çıkışı ekran kartı üzerinden alın. Kabloyu ekran kartına takın yani.

Harici ekran kartı olan bir sistemde anakarttan nasıl görüntü aldığınız kısmını anlayamadım. Anakartınız mı dahili ekran kartına sahip işlemciniz mi?

Harici ekran kartı olan bir sistemde anakarttan nasıl görüntü aldığınız kısmını anlayamadım. Anakartınız mı dahili ekran kartına sahip işlemciniz mi?
Bazı anakartlar hem harici ekran kartından hem de dahili ekran kartından aynı anda görüntü sağlayabiliyor. Yani ekran kartı takıldığında dahili olan devre dışı kalmıyor.

Bazı anakartlar hem harici ekran kartından hem de dahili ekran kartından aynı anda görüntü sağlayabiliyor. Yani ekran kartı takıldığında dahili olan devre dışı kalmıyor.
Aslında benim öğrenmeye çalıştığım biraz da şuydu, şayet Ryzen APU bir sisteme sahipse ekran kartı olarak GT1030 alarak boş yere masraf mı yaptı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı