Yeni sisteme görüntü gelmiyor

BySweed

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni aldığım sistemi kullanırken bilgisayar kendi kendine reset atmaya başladı. Bende fulden fişini çektim 1 gün sonra tekrar denemek istedim ve bilgisayarı açtım fakat görüntü gelmedi, RAM'leri söküp taktım ekran kartını söküp taktım ve BIOS pilini söküp taktım fakat işe yaramadı. Bilgisayarı servise yollamadan önce size sormak istedim. Sizce ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran siyahken sol üst köşede küçük beyaz bar yanıp sönme yapıyor mu?
Ayrıca anakart vidalarından biri eksikse tamamlaman gerekebilir. Soğutucu işlemciye yeterince temas ediyor mu kontrol et.

Ekran siyahken sol üst köşede küçük beyaz bar yanıp sönme yapıyor mu?
Ayrıca anakart vidalarından biri eksikse tamamlaman gerekebilir. Soğutucu işlemciye yeterince temas ediyor mu kontrol et.

Dediklerinizi kontrol ettim yanıp sönme yok ve her şey olması gerektiği gibi. Anakarta buzzer takılı fakat hata vermiyor, işlemciden şüpheliyim yarın servise götüreceğim umarım kullanıcı hatası demezler çünkü tek yapmış olduğum video izlemekti.

Dediklerinizi kontrol ettim yanıp sönme yok ve her şey olması gerektiği gibi. Anakarta buzzer takılı fakat hata vermiyor, işlemciden şüpheliyim yarın servise götüreceğim umarım kullanıcı hatası demezler çünkü tek yapmış olduğum video izlemekti.
Görüntü gelmemesi beni ekran kartından şüphelendiriyor. Ekran kartının slot'a giren kısmını alkollü kulak çöpüyle veya silgiyle temizlemen gerekebilir. Aynı şekilde belleklerin de.

Görüntü gelmemesi beni ekran kartından şüphelendiriyor. Ekran kartının Slot'a giren kısmını alkollü kulak çöpüyle veya silgiyle temizlemen gerekebilir. Aynı şekilde belleklerin de.

Dediklerinizi uygulayacağım fakat daha 3 günlük bir sistemin bu şekilde bir hata vermesi çok canımı sıkıyor.

Arkadaşlar merhaba, yeni aldığım sistemi kullanırken bilgisayar kendi kendine reset atmaya başladı. Bende fulden fişini çektim 1 gün sonra tekrar denemek istedim ve bilgisayarı açtım fakat görüntü gelmedi, RAM'leri söküp taktım ekran kartını söküp taktım ve BIOS pilini söküp taktım fakat işe yaramadı. Bilgisayarı servise yollamadan önce size sormak istedim. Sizce ne olmuş olabilir?
anakartta ışık yanıyor mu yanıyorsa hangi renk

Geri
Yukarı