Yeni sisteme Windows lisansı almak zorunlu mu?

batuhan17ca

Centipat
Daha fazla  
Yeni PC almayı düşünüyorum. 5-10.000 TL verip Windows lisansı almak zorunlu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zorunlu değil. Bazı siteler lisans veriyor 100 200 TL'ye, alıp kullanabilirsin. İlk laptopumda orijinal Windows kullandım. Şu an yeni bilgisayarımda, başka siteden aldım 200 TL'ye Windows 11 lisansı, bir sıkıntı yaşamadım, kurdum kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni PC almayı düşünüyorum. 5-10.000 TL verip Windows lisansı almak zorunlu mu?

USB aracılığıyla Windows ISO kurup sonra da 20-30 TL'lik bir key alıp etkinleştirmen yeterli.

Zorunlu değil. Bazı siteler lisans veriyor 100 200 TL'ye, alıp kullanabilirsin. İlk laptopumda orijinal Windows kullandım. Şu an yeni bilgisayarımda, başka siteden aldım 200 TL'ye Windows 11 lisansı, bir sıkıntı yaşamadım, kurdum kullanıyorum.

Şimdi PC'yi ilk açtığımda kurulu olmaz içerisinde değil mi? Google'a falan girebiliyor muyuz?

Şimdi PC'yi ilk açtığımda kurulu olmaz içerisinde değil mi? Google'a falan girebiliyor muyuz?

Evet kurulu olmaz. Lisans etkinleştirme ibareleri önünüze gelecektir. Geçebilirsiniz ve bir lisans temin ettikten sonra ayarlardan etkinleştir yazarak gidip etkinleştirebilir ve sonra winver yazarak (Windows arama kısmına) lisans etkin mi bakabilirsiniz?

Her türlü indirme eylemini gerçekleştirebilirsiniz sadece ayarlardan temalar vs özelliklerini değişemezsiniz. Onun dışında Google Discord Steam vs yükler girersiniz.

Bilgisayarı alırken içinde Windows gelmesini istersen lisanslı geliyor diye biliyorum. Bunun dışında elinin altında lisanslı Windows bulunan bilgisayar varsa o bilgisayardaki lisansı Microsoft hesabına kaydettirebilirsin. Lisanslı bilgisayarda Microsoft hesabına gir. Ayarlar'da Etkinleştirme sayfasında "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans ile etkinkeştirildi" yazıyorsa kaydetmiştir. Yeni bilgisayarda da aynı hesaba girdiğinde otomatik olarak lisanslıyor. Eğer eski bilgisayar Windows 10, yeni bilgisayar Windows 11 ise de çalışır.

Geri
Yukarı