Yeni Sistemin Bileşenlerini Siz Belirleyin!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz üzere firmalardan gelen hazır sistemleri test ediyor ve bazen de kendimiz topluyoruz fakat bu defa satışa sunulacak sistemin bileşenlerini siz belirleyin istiyoruz. Evet, tam olarak istediğiniz nasıl bir sistem, belirtin, biz de buna göre belirlediğiniz bileşenlerden oluşan sistemi test edelim. Firma da sistemi makul bir fiyata satışa sunmaya çalışacak ve bu sayede umarız herkes memnun olacak.

Evet, nasıl bir sistem olsun istiyorsunuz? Beklentilerinizi yazın, ortak bir kanıya varıldığında sistemi test edip videosunu sizlerle paylaşalım.

Güncelleme:​

Yapılan öneriler doğrultusunda şöyle bir sistem hakkında ne düşünürsünüz?
  • AMD Ryzen 5 7500F 3.7GHz 32MB 6C/12T
  • ASUS PRIME A620M-E-CSM
  • XPG Hunter 2 x 8GB 5200 CL38 DDR5
  • Palit RTX 4060 Dual 8GB 128 bit GDDR6
  • XPG Gammix S70 Blade 1TB NVMe Gen4 SSD 7400/5500
  • Darkflash DX240 Sıvı Soğutucu
  • XPG Valor Mesh 750W 80+ Gold ATX Siyah Kasa
PSU 80 Plus Gold ve ATX 3.0 standardında: https://www.xpg.com/us/xpg/pc-components-kyber

Sistem yayında:​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
RX 7700 XT / RX 7800XT R5 7500F ve düzgün bir PSU.

Hazır sistemlerde dandik parçalar kullanılıyor bence en önemli sorun bu hazır sistemlerde ve ayrıca iade ürünleride toplayıp bir araya getiriyorlar bu sorunlar varken ben hazır sistemlere sıcak bakmıyorum bakanlarada diyecek bir şey yok tercih meselesidir...

İşlemci Ryzen 5 5600 olsun bence klasiğimiz. Ekran kartı ise 4060 veya Ti.

@ildewild RTX 3060 diye öve öve bitiremediğiniz ekran kartı, Starfield'de cortladı. Sadece hatırlatma yapmak istedim :)
Starfield oyununda birçok kart cortladı optimizasyon sebebiyle ancak dediğinizin yanlış olduğunu göstermez bu tabii. RTX 3060 kas gücü olarak çok çok sınırlarda. Bir ayağı çukurda bir vaziyette.

Stoklara asla yetişemiyorum zaten şöyle 1 gün boyunca o fiyatta kalacak deseniz her şey daha güzel olur aslında.

7500F'li olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı