Yeni sistemle eski HDD kullanılabilir mi?

ekremugurr1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar işlemci hariç tüm sistemimi degistirmek istiyorum.
Aynı hard diski ve dolayısıyla içindeki programları kullanabilir miyim ? Performansa etki eder mi ve format atmam gerekir mi ?

Performansa etkisi olur. Eğer sabit disk sata 2 ise sata 3 hızında kullanamazsın. Bu da miktarını bilmediğim bir yavaşlığa neden olur. Yalnız şöyle bir şey zaten önceki sistemde de aynı hızda kullandığınız için fark etmeyebilirsiniz.

Performansa etkisi olur. Eğer sabit disk sata 2 ise sata 3 hızında kullanamazsın. Bu da miktarını bilmediğim bir yavaşlığa neden olur. Yalnız şöyle bir şey zaten önceki sistemde de aynı hızda kullandığınız için fark etmeyebilirsiniz.
Kasayı açmadan bunu öğrenmenin bir yolu var mı? Çünkü HDD ön panele bağlı. Paneli sökmeden göremiyorum HDD'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinden disk sürücülerine gelip istediğiniz diskin model numarasını öğrendikten sonra arama motorunda aratın. Herhangi bir satış sitesi veya ürünün kendi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Samsung HD105SI modeliymiş, SATA 2 sanırım.

Programları kullanmada sıkıntı çeker miyim ve yeni işletim sistemi kurmam gerekir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı