Yeni Skoda Octavia alınır mı?

Merhaba size sorum yeni Skoda Octavia alınır mı? 1 sene içerisinde arabamızı değiştireceğiz ve bunu almayı düşünüyoruz. Sizce alınır mı? Şu anki arabamız Toyota Corolla 2015 model. Hem Octavia babamın dediğine göre doğru mu bilmiyorum galiba Hybridmiş. Dışı güzel. Siz ne önerirsiniz? İyi midir Octavia?

@326001

2 sene boyunca 2013 modelini kullandık, zamanında fiyatına göre çok iyi arabaydı az da yakıyordu. Sıfırlarını hiç kullanmadım fakat fiyatlar bence çok iyi(bizim ülke şartlarında, kötünün iyisi işte) YouTube'da otopark.com kanalında 1.0 motorlusunun incelemesini izledim ben beğenmiştim. İzlemediysen bir bak derim. Şu an sıfır araba alacak olsak biz de ya Octavia veya SuperB alırız.

Üstüne 50 daha koyması lazım o zaman.
O kadar arttıramam maalesef.

Ekleme olarak araba uzun yol için kullanılacak. Örneğin: İstanbul - Erzincan, İstanbul - Antalya, İstanbul - Tokat. Bir de araba arazide iyi midir? Bir Range Rover beklemiyorum tabii ki ama Erzincan'da mesela yaylaya giderken bazen araziden geçmek gerekiyor veya yollar taşlı ve köy yolu oluyor o zaman iyi midir bu araba? Ya da bir yol ile dağa tırmanırken. Yolun bir kısmı iyi ancak Tokat'taki kocaman bir dağa tırmanıyoruz 40 dakikada döne döne mesela o zaman yürüyemeyiz bu araba çıkar değil mi? Dediğim yolların hepsini Corolla yaptı.

Corolla Hybrid daha iyi olur. 1.0 ve Mile Hybrid bir araç yerine Hybrid ve 1.8 dolu bir araç almak daha mantıklı. Passion olan versiyonu kullanıyoruz ve oldukça memnunuz. Malzeme kalitesi ve konforu sınıfının enlerinden. Yakıt tüketimi oldukça iyi. İç hacim çok iyi. Hızlanması e - cvt olmasına rağmen gayet yerinde. Corolla işte sınıfının en iyilerinden sonuçta 👍🏼

Geri
Yukarı