Yeni SpiderVerse dizisinden beklentileriniz ne?

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Benim en garibime giden bunun dizi olduğu halde sinemada yayınlanması. Belki de ben yanlış anladım. Bu dizi mi film mi? Bir de konusu Spider-Man 2099'un ordu kurup saldırması gibi bir şey mi sizce?

Animasyon olandan bahsediyorsan bu bir film. Aynı önceki gibi. Dizi mi film mi olduğunu anlamadığından öncekini izlememiş olabilirsin bu bir devam filmi. Filminin konusunun 2099'un ordu kurması üzerine olduğunu sanmıyorum. Orijinal Spider-Verse çizgi romanında Spider-Man'in en zorlu düşmanlarından birisi ve onun ailesine karşı olan tüm evrenlerdeki savaşı anlatıyor. Morlun ve ailesi evrenleri gezerek örümcek adamları öldürüp yaşam enerjileri ile kendilerini besliyorlar. Bence bu filmde de buna benzer bir hikaye görmemiz olası ama bu filmdeki kötü morlun olur mu bilemem. İlk filmin sonunda 2099'un diğer örümcek adamları takip ettiğini ve diğerleri ile iletişime geçtiğini görmüştük. Bunu yapmasının sebebi ordu kurmaktan çok Morlun'a karşı diğerlerine haber verip kurtarmak olabilir. Ya da dediğin gibi Morlun'a karşı savaşmak için bir ordu kurmak istemesi de olabilir. Ya da bambaşka bir hikaye de olabilir.

Animasyon olandan bahsediyorsan bu bir film. Aynı önceki gibi. Dizi mi film mi olduğunu anlamadığından öncekini izlememiş olabilirsin bu bir devam filmi. Filminin konusunun 2099'un ordu kurması üzerine olduğunu sanmıyorum. Orijinal Spider-Verse çizgi romanında Spider-Man'in en zorlu düşmanlarından birisi ve onun ailesine karşı olan tüm evrenlerdeki savaşı anlatıyor. Morlun ve ailesi evrenleri gezerek örümcek adamları öldürüp yaşam enerjileri ile kendilerini besliyorlar. Bence bu filmde de buna benzer bir hikaye görmemiz olası ama bu filmdeki kötü morlun olur mu bilemem. İlk filmin sonunda 2099'un diğer örümcek adamları takip ettiğini ve diğerleri ile iletişime geçtiğini görmüştük. Bunu yapmasının sebebi ordu kurmaktan çok Morlun'a karşı diğerlerine haber verip kurtarmak olabilir. Ya da dediğin gibi Morlun'a karşı savaşmak için bir ordu kurmak istemesi de olabilir. Ya da bambaşka bir hikaye de olabilir.
Hayır izledim ama 1. bölüm yazınca kafam karıştı
Ya da çoklu evren bozulmasını durdurmak için Miles ve Gwen gibi örümcek insanları durdurmak istiyor olabilir. Adam 1960'ların yapımında 2 örümcek adamın karşılaştığı yere gidiyor. Ve bu yüzden Miles'a saldırmış olabilir

Ya da çoklu evren bozulmasını durdurmak için miles ve Gwen gibi örümcek insanları durdurmak istiyor olabilir. Adam 1960'ların yapımında 2 örümcek adamın karşılaştığı yere gidiyor. Ve bu yüzden Miles'a saldırmış olabilir.

After credit sahnesinde gittiği çizgi film sahnesinin orjinalinde yanlış hatırlamıyorsam birisi örümcek adamı taklit ediyordu, başka bir evrenden geldiğinden değil yani. Bu yüzden dediğin evren bozulmasından olduğunu sanmıyorum. Ayrıca yeni Spider-Man filminin konusuda zaten tam olarak bozulan çoklu evrenleri düzeltmek olacağından bire bir aynı konu üzerinden gideceklerini sanmıyorum. Miles'a saldırma sahnesi bence bait bir sahne. Örneğin ilk filmde de peter ile dövüştüğü ufak sahneler vardı. Öyle bir sahneden muhtemelen. Aynı şekilde bir sebepten dolayı savaşıyor olsalar da düşman olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen düşmanı göstermek istemedikleri için 2099'un saldırdığı sahneyi koyarak düşmanmış gibi göstermek istediler.

Geri
Yukarı