Yeni SSD ile muhtemelen bozuk HDD birlikte çalışır mı?

Mltcsvr

Centipat
Merhaba. Disk yönetiminde hard diskimi genişletemediğim için bir uygulamaya başvurdum ancak bu bilgisayarımı bozdu. BIOS ekranından çıkamıyorum.

Bunun üzerine bir SSD almaya karar verdim. SSD'ye USB ile Windows kurarak kullanacağım ancak sorularım var. İlk olarak hard diskim tamamen bozulmuş mudur? Eğer ki bozulduysa SSD Caddy'e takıp yeni aldığım SSD ile beraber kullanmayı denesem bilgisayarıma zarar verir mi? Hadi hard diskim bozulmadı diyelim. Bunun sonucunda hem hard diskte hem de SSD'de Windows olacak bu bir sorun yaratır mı? SSD'ye Windows kurduktan sonra hard diske bozulmadan önceki geri yüklemesini kurup SSD'ye klonlayıp hard diskin tamamını sanal bellek olarak kullanmayı düşünüyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ya da 2.plan olarak hard diskimin Windows'unu USB ile tamir edip SSD'yi bilgisayara takacağım. Ardından hard diski SSD'ye klonlayıp hard diski sıfırlayacağım.

Son düzenleme:
Harddiskiniz bozulmamıs sadece EFI dosyaları hasar gormus.

Hocam peki USB ile hard diski tamir edip kullansam sorun olmaz değil mi? Bir de içindeki veriler gitmiş midir gittiyse de geri yükleme noktasına dönsem geri gelir mi?

Temiz kurulum yapmayı denedin mi HDD'ye? SSD alman her türlü iyi olur, neredeyse şart oldu bu devirde.

Valla USB'ye format dosyalarını atıp tamir etmeyi deneyeceğim. BIOS ayalarından oluyormuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı