Çözüldü Yeni SSD sonrası HDD'nin gözükmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

buzzy0

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1tb wd blue hdd 240gb crucial sata m2sk hynix 256
Anakart
asus tuf gaming b450 pro
Acer laptoptan çıkan M.2 SSD'yi PC'me taktıktan sonra 1 M.2 SSD 1 SATA SSD ve 1 HDD var şu anda. Sadece normal SSD ve 1TB HDD bulunan bilgisayarda M.2'yi taktıktan sonra sadece M.2 ve normal SSD'yi görmeye başladı HDD gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31 KB · Görüntüleme: 15
Acer laptoptan çıkan M.2 SSD'yi PC'me taktıktan sonra 1 M.2 SSD 1 SATA SSD ve 1 HDD var şu anda. Sadece normal SSD ve 1TB HDD bulunan bilgisayarda M.2'yi taktıktan sonra sadece M.2 ve normal SSD'yi görmeye başladı HDD gözükmüyor.
Bazı anakartlar M.2 SSD takıldığı zaman, SATA portları devre dışı bırakıyor. Diğer portları deneyin.

Bazı anakartlar M.2 SSD takıldığı zaman, SATA portları devre dışı bırakıyor. Diğer portları deneyin.

Hocam diğer port dediğiniz ne tam olarak normal SSD'ye giden ve HDD'ye giden kabloları birbiriyle değiştirdim bu sefer HDD gözüküyor SATA SSD gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• aaaa.PNG
    aaaa.PNG
    43 KB · Görüntüleme: 5
Hocam diğer port dediğiniz ne tam olarak normal SSD'ye giden ve HDD'ye giden kabloları birbiriyle değiştirdim bu sefer HDD gözüküyor SATA SSD gözükmüyor.

Anakartınız nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartınız üzerinde 4 adet SATA girişi var, çalışmayan diski başka bir SATA girişine takmayı dener misiniz?
Hocam sorun çözüldü toplam 6 tane SATA girişi varmış HDD'ye giden şu mavi okla çizdiğim SATA'ya takılıymış onu da aşağı kırmızıyla çizdiğim yere taktım böylelikle sorun çözüldü yardımın için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• son.PNG
    son.PNG
    1,2 MB · Görüntüleme: 5
Hocam sorun çözüldü toplam 6 tane SATA girişi varmış HDD'ye giden şu mavi okla çizdiğim SATA'ya takılıymış onu da aşağı kırmızıyla çizdiğim yere taktım böylelikle sorun çözüldü yardımın için teşekkür ederim.

Rica ederim sorununuzun çözülmesine sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı