Yeni SSD sonrasında sisteme kasmalar yaşanıyor

Raven700

Femtopat
Daha fazla  
Yeni SSD aldım. CS2 oynarken takılmalar başladı. Önce HDD kullanıyordum böyle bir sorun yoktu. Tam silahla ateş ettiğimde ekran 1-2 saniyeliğine takılıyor ve her maç yaşıyorum bunu. Bilgisayarcı iade almadı. Çözümü var mıdır bu sorunun?

SSD çok doluysa yapabilir ya da ısınıyorsa yapabilir ama genellikle droplar SSD'den kaynaklanmaz. SSD marka model nedir? Ayrıca driver, BIOS bunları güncel mi?

SSD marka model nedir kalitesiz bir şey ise normal.
Sonradan fark ettim bilgisayarcıdan aldığını söylemişsiniz kesin en ucuzunu vermiştir size bir de pahalıya satmıştır mahalle bilgisayarcıları böyledir.

Yeni SSD aldım. CS2 oynarken takılmalar başladı. Önce HDD kullanıyordum böyle bir sorun yoktu. Tam silahla ateş ettiğimde ekran 1-2 saniyeliğine takılıyor ve her maç yaşıyorum bunu. Bilgisayarcı iade almadı. Çözümü var mıdır bu sorunun?

Arkadaşların dediği gibi SSD kaynaklı olabileceği gibi CS ve Steam kaynaklı da olabilir daha öncesinde HDD ile oynadığını söylemişsin oyunu silip tekrar SSD'ye temiz bir kurulum ile kurmayı deneyebilirsin bazen oyunlar önceki donanımlara kendini adapte ettiği için yenisinde problem çıkarıyor fakat dediğim gibi öncelikle arkadaşların dediklerine kulak verip bizlere marka model ya da varsa SSD'nin fotoğrafını gösterebilirsin daha net yardımcı olmaya çalışırız.

Bilgisayrcıdan alman öncelikle hata olmuş. WD Green alınmış olması da bir ihtimal. Aldığınız SSD nedir? Aldığınızda okuma ve yazma testleri ve ısınma gibi durumlarına baktınız mı? Sıfır kutulu ile mi verdi? 2.el vermesi bile olası. Yoksa alınan SSD böyle bir şey HDD bile olmuyorken yaşanmaması lazım.

Bilgisayrcıdan alman öncelikle hata olmuş. WD Green alınmış olması da bir ihtimal. Aldığınız SSD nedir? Aldığınızda okuma ve yazma testleri ve ısınma gibi durumlarına baktınız mı? Sıfır kutulu ile mi verdi? 2.el vermesi bile olası. Yoksa alınan SSD böyle bir şey HDD bile olmuyorken yaşanmaması lazım.
okuma yazma hızı 500e550 olması lazımken 287ye280 ama kasmalar geçti.
dün ilk girişimdi oyunlara. bugün herangi bi sorun yok.

Geri
Yukarı