Yeni SSD takınca eski SSD gözükmüyor

nuntac

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ADATA Legend 750
Selam bilgisayarıma yeni bir M.2 SSD satın aldım fakat SSD'yi taktığımda ''Reboot and select proper boot device'' hatası alıyordum. Yeni SSD'yi çıkarıp sadece eski SSD ile çalıştırdığımda BIOS'tan UEFI Windows boot...(eski SSD) kısmını option 1 olarak seçtiğimde sıkıntısız açılıyor. Tekrardan yeni M.2 SSD'yi taktığım zaman BIOS'ta eski SSD'yi görmemeye başlıyor.
M.2 SSD: Adata Legend 750.
Anakart: Z170-A Gaming M3.

Selam bilgisayarıma yeni bir M.2 SSD satın aldım fakat SSD'yi taktığımda ''Reboot and select proper boot device'' hatası alıyordum. Yeni SSD'yi çıkarıp sadece eski SSD ile çalıştırdığımda BIOS'tan UEFI Windows boot...(eski SSD) kısmını option 1 olarak seçtiğimde sıkıntısız açılıyor. Tekrardan yeni M.2 SSD'yi taktığım zaman BIOS'ta eski SSD'yi görmemeye başlıyor.
M.2 SSD: Adata Legend 750.
Anakart: Z170-A Gaming M3.
Sebebi ise yeni diskinize Windows kurmadığınız için bu hatayı alıyorsunuz. Ayrıca windows boot managerden yeni disk taktığınız için onu algılıyor.

Siz kendiniz dediniz option 1'e basınca eski SSD giriş yapılıyor dediniz.
Eğer yeni aldığım SSD'yi çıkartıp tekrardan bilgisayarı çalıştırırsam bios ekranında eski SSD'yi görebiliyorum. Ama yeni SSD'yi taktığımda bios ekranında maalesef göremiyorum sadece yeni SSD'yi gorebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı