Yeni SSD takınca format atmaya gerek var mı?

MertUncas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bende Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD var. Windows şu anki kullandığım Samsung SSD'sinde kurulu + Adata SU630 ikinci depolama alanı olarak bunu kullanıyorum. Yeni aldığım M.2 SSD'yi kullanabilmem için Samsung 970 EVO'yu çıkarmadan sıfırlamam mı gerekiyor yoksa direkt Samsung SSD'yi çıkartıp yeni almış olduğum M.2 SSD'yi takıp ona mı Windows yükleyeyim USB ile? Umarım anlatabilmişimdir derdimi şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar merhaba bende Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD var. Windows şu anki kullandığım Samsung SSD'sinde kurulu + Adata SU630 ikinci depolama alanı olarak bunu kullanıyorum. Yeni aldığım M.2 SSD'yi kullanabilmem için Samsung 970 EVO'yu çıkarmadan sıfırlamam mı gerekiyor yoksa direkt Samsung SSD'yi çıkartıp yeni almış olduğum M.2 SSD'yi takıp ona mı Windows yükleyeyim USB ile? Umarım anlatabilmişimdir derdimi şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Eğer yeni SSD de işletim sistemi kullanmak istiyorsanız evet gerek var.

2. ss di takacaksanız direkt takıp kullanmaya başlayın yeniyi birinci yapacaksanız ona kurulum yapmanız gerekir
Yeniyi birinci yapıcam hocam o yüzden şuan kullandığım samsung 970 evo plus ssd'yi çıkartıp yeniyi takıcam ve ona kurulum yapıcam USB'ye yükledim şuan İSO dosyasını gelmesini beklicem yeni ssd'nin kargoda :D

Eğer yeni SSD de işletim sistemi kullanmak istiyorsanız evet gerek var.
Tamam hocam teşekkür ederim cevabın için iyi geceler :)

Kullandığınız diğer diskleri sökün M.2 SSD'yi takın ve kurulum yapın
Tamam hocam teşekkür ederim cevabın için iyi geceler :)

Yeni almış olduğunuz (Sistem kuracağınız) SSD Samsung ise eski sisteminizi olduğu gibi yeni SSD ye de taşıyabilirsiniz. Bunun için Samsung sitesinde kendi yazılımı var.

Şu link sadece bu işe yönelik samsung yazılımı.

Bu link de daha kapsamlı bir yazılım, yukarıdaki işi de yapabiliyor.
Samsung Magician Software : Tool & Software Download | Samsung Semiconductor Global
Programda bulunan ==> data migration menüsü ile işlem yapılıyor.

NOT: 3. parti başka programlarla da mümkün.

Yeni almış olduğunuz m2 SSD Samsung ise eski sisteminizi olduğu gibi yeni SSD ye de taşıyabilirsiniz. Bunun için Samsung sitesinde kendi yazılımı var.

Şu link sadece bu işe yönelik samsung yazılımı.

Bu link de daha kapsamlı bir yazılım, yukarıdaki işi de yapabiliyor.
Samsung Magician Software : Tool & Software Download | Samsung Semiconductor Global
Programda bulunan ==> data migration menüsü ile işlem yapılıyor.

NOT: 3. parti başka programlarla da mümkün.
Yok hocam yeni aldığım Kixoia Exceria Pro M2 SSD 1TB olanından aldım.

Yeni kurulum yerine taşımaya niyetiniz var ise onun da taşıma yazılımı vardır.
Sitesinden kontrol edebilirsiniz.
Ciddi SSD üreticilerin genelde hepsinde oluyor.
Benim düşüncem yeniden sıfırdan her şeyi yeni aldığım M2 SSD'ye kurmak hocam ama kararım değişirse dediğin gibi de yapabilirim tavsiyen için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı