Yeni SSD'ye dosyaları aktarmak

Rw1NNN

Hectopat
Makaleler
1
Herkese selamlar arkadaşlar. Samsung 860 EVO 500 GB SSD alacağım. SSD aldıktan sonra Windows'u nasıl aktaracağım? Veya Steamdeki birkaç oyunumu SSD’ye taşımak istiyorum. Pazartesi alacağım, ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum 😊.
Kısacası;
1- Windowsu SSD’ye nasıl aktaracağım?
2- Steam'daki oyunlarımı SSD’ye nasıl aktaracağım?
Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut C sürücüsü fazla büyük değilse şunu yapabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben dosyalarımı harici bir USB diske yedekleyip aynı zaman kaybetmemem gereken önemli dosyalarımı da cloud'a atıyorum ve temiz Windows kuruyorum. Dosyaları da yedeklerden geri alıyorum. Steam oyunlarını da kopyala yapıştır ile almayı tercih ediyorum.

Samsung'un kendi yazılımı var bunun için. İsmi Samsung Data Migration Tool. Yeni aldığın SSD'yi SATA - USB dönüştürücü ile bilgisayara bağlayıp klonlama işlemini yapabilirsin ama tavsiyem temiz kurulumdur.

Mevcut C sürücüsü fazla büyük değilse şunu yapabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Biraz büyük hocam boyutu. 1 TB’nin yarısı dolu. O yüzden sadece windows ve bir kaç oyun taşımak istiyorum.

Acronis ile diskinizi Bootable olarak klonlayabilirsiniz.
Tamamdır hocam bakacağım tüm önerilerinize.
Samsung'un kendi yazılımı var bunun için. İsmi Samsung Data Migration Tool. Yeni aldığın SSD'yi SATA - USB dönüştürücü ile bilgisayara bağlayıp klonlama işlemini yapabilirsin ama tavsiyem temiz kurulumdur.
Hocam interneti bir görseniz, içler acısı. 3 download 0.6 upload var. Kurması zulüm yani kısacası 😄. Yoksa ben de isterdim işe girişmişken bi format atmayı.

Ben dosyalarımı harici bir USB diske yedekleyip aynı zaman kaybetmemem gereken önemli dosyalarımı da cloud'a atıyorum ve temiz Windows kuruyorum. Dosyaları da yedeklerden geri alıyorum. Steam oyunlarını da kopyala yapıştır ile almayı tercih ediyorum.
Önerileriniz için teşekkürler hocam. Steam için önerinizi yapacağım.
Temiz kurulum yapmanızı öneririm. Harddiski biçimlendirmeden sadece SSD'ye Windows kur sonra SSD'ye kopyalarsın.
Öneriniz için teşekkürler, tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım.
Teşekkürler hocam önerin için. Buna da göz atacağım.

Hızlı yanıtlar için teşekkürler dostlar. Aldığımda önerilerinize bakmaktan çekinmeyeceğim. Eğer sorun yaşarsam ki umarım yaşamam. Sizden yardım alacağım :). Teşekkürler hepinize, sağlıcakla kalın...
Normalde buraya başka bir sorum daha vardı ama, sormayı unuttum...
@inf1ctra hocam
1611227283448.png

Baya yer açtım ben şimdi. Sizce HDD'yi tamamen klonlasam dolar mı SSD ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı