Yeni SSD'ye Windows kurulumundan sonra yerel diskler çıkarılabilir gözüküyor

Tokrin

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
PNY 240 GB CS900
Anakart
ECS-H55
Merhaba arkadaşlar. yeni bir SSD aldım. Windows kurulumunu beceremedim sanırım. Klasik bir şekilde flash belleğe Windows 10 indirdim. formatı attım. SSD'ye kurulumu yaptım lakin masaüstüne geldiğimde hem HDD hem de SSD çıkarılabilir disk olarak görünüyor. BIOS fotoğraflarını atıyorum. ECS marka, anakart eski biraz, o yüzden hot plugı bulamadım. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20211207_181647.jpg
    20211207_181647.jpg
    139,6 KB · Görüntüleme: 27
  • 20211207_181654.jpg
    20211207_181654.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 27
  • 20211207_181700.jpg
    20211207_181700.jpg
    81,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 20211207_181706.jpg
    20211207_181706.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 30
BOOT menüsüne girmeniz gerek. Oradan OS'u kurduğunuz depolama birimini en üste çekin. YouTube'da bunun ile ilgili video bakabilirsiniz.

Sanırım yapamadım. BIOS'u komple eski haline getir desem işe yarar mı?

Bilmiyorum, bu konu ile @Yener K. belki bir şey bilebilir. Ben sadece bilgisayarı açarken BOOT menüsüne girip oradan OS olduğu diski en yukarı çekeceksiniz diye biliyorum.

Yok dostum ya aradım taradım.
Bu durumda BIOS sıfırlayıp akabinde BIOS güncellemesini kontrol edin. BIOS güncel değil ise mutlaka güncelleyip deneyin.

Güncel bir anakartta bu durum genelde HOT Plug sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

Bilmiyorum, bu konu ile @Yener K. belki bir şey bilebilir. Ben sadece bilgisayarı açarken BOOT menüsüne girip oradan OS olduğu diski en yukarı çekeceksiniz diye biliyorum.

O dediğinizi biliyorum onu yaptım. Boot olarak SSD seçili zaten. Masaüstüne geliyorum problem yok ama sağ alt çubukta hem SSD hem de hard disk aygıt olarak görülüyor. Aygıtı güvenle çıkar ibareleri var. Ben de ilk Hot Plugu buldum ama benim anakart eski. Eski konu başlıklarına bakıyorum çözüm yok.

Bu durumda BIOS sıfırlayıp akabinde BIOS güncellemesini kontrol edin. BIOS güncel değil ise mutlaka güncelleyip deneyin.

Güncel bir anakartta bu durum genelde HOT Plug sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

Anakartım çağ dışı sanırım o yüzden güncel bir sürüm bulamıyorum. Yarın fabrika ayarlarına döndüreceğim. Anlamıyorum ki nerede hata yaptım? Herkes gibi hard diski biçimlendirdim SSD'ye kurulum yaptım. Bazıları videoda yeni birim falan açmaktan söz ediyor ama sanmıyorum alakası olduğunu. Rufus falan da kullanmadım. Direkt Microsoft'tan indirip USB'ye yazdırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı