Yeni SSD'ye Windows Nasıl Kurulur?

Yeni SSD aldıktan sonra temiz kurulum yapmanız en sağlıklısı olacaktır, tabii isterseniz disk klonlama yapabilirsiniz. Böylece temiz kurulum yapmak zorunda kalmazsınız. Tabii önerim temiz kurulum yapmak olacaktır.

Merhaba yarın SSD alacağım fakat aklıma bir şey takıldı. SSD'yi Windows'u kuracağım nasıl olacak? Ve bir de oyunlar gitme gibi bir durum olur mu?

Yeni SSD alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Eğer bu zamana kadar HDD veya başka bir SSD kullandıysanız verileriniz orada olacaktır. Ama siz yeni SSD'ye Windows kuracaksanız her şeyiniz sıfırlanacaktır. Technopat YouTube kanalında Windows 10 kurulumu için detaylı rehberler var. Bakarak yapabilirsiniz.

Yeni SSD alıyorsunuz anladığım kadarıyla. Eğer bu zamana kadar HDD veya başka bir SSD kullandıysanız verileriniz orada olacaktır. Ama siz yeni SSD'ye Windows kuracaksanız her şeyiniz sıfırlanacaktır. Technopat YouTube kanalında Windows 10 kurulumu için detaylı rehberler var. Bakarak yapabilirsiniz.
hdd de olan şeylerde mi gidecek ?

Yeni alacağınız SSD'ye kurulumu yapacağınızdan dolayı diğer diskinizdeki verilere bir şey olmayacaktır.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum - Technopat Sosyal bu rehber size yardımcı olabilir. Tavsiyem eski diskinizdeki verileri önce yeni SSD'ye aktarın ardından eski diskinizi formatlayın, ondan sonra SSD'deki verileri geri eski diskinize aktardıktan sonra SSD'ye Windows'u üstteki belirttiğim rehbere bakarak kurun.

Merhaba yarın SSD alacağım fakat aklıma bir şey takıldı. SSD'yi Windows'u kuracağım nasıl olacak? Ve bir de oyunlar gitme gibi bir durum olur mu?
Başka bilgisayardan, Windows sürümünüzü yazıp İSO şeklinde arattıktan sonra indirip, o dosyayı bir usb yardımıyla falan... Üşendim biraz, videosunu araştırabilirsiniz.

Hayır tam anlatamadım sanırsam. HDD üzerindeki verileriniz siz silmedikçe kalacaktır.
tamamdır teşekkür ederim :)
Hayır tam anlatamadım sanırsam. HDD üzerindeki verileriniz siz silmedikçe kalacaktır.
Kuşkunuz varsa attığım videodaki işlemleri yapın.
Birşey daha soracağım atıyorum ben oyunuda oraya atmak istiyorum şuanda dahili diskimdeki dosyaları direk orayamı atayım yoksa silip ssd ye mi kurayım

Yeni konular

Geri
Yukarı