Yeni taşınabilir harddiskteki oyunlar kasıyor

furkyes42

Hectopat
Beyler 1-2 aydır taşınabilirden oyun oynuyordum yani oyunların hepsi onun içindeydi ve hiçbir sıkıntısı yoktu, oyunlar normal oynanıyordu. O bozuldu falan yenisini aldım eskisinin aynısı. Oyunları ona yükledim oynayayım dedim oyunlar oynanmıyor. Loadingleri çok uzun sürüyor, CS falan yanıt vermiyor hatası geliyor. Ana menüde kasıyor ani takılmalar oluyor. Rainbow'da oyuna giremiyorum yani karakter seçme ekranında bekletiyor. CS'yi SSD'nin içine atıyım dedim o zaman çalıştı hiçbir sıkıntı olmadı ne yapmam lazım? Sıkıntı taşınabilirde mi? Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taşınabilirden SSD'ye attığın zaman bir sorun kalmıyorsa, basit bir mantık ile sorun taşınabilir diskten kaynaklı olduğu sonucu çıkıyor :)

Bende 120GB SSD + 120GB HDD olarak kullanıyordum. Daha sonra USB 2.0 ara birimini kullanan bir sabit disk kutusu aldım. GTA 5'i taşınabilire attıktan sonra oyun 20FPS olarak oynuyordum. SSD'ye kopyaladığım zaman ise 30 FPS :)

Benim mantıklı bir açıklamam var. SSD'ye erişim hızı, HDD'ye erişim hızından onlarca kat hızlıyken, taşınabilir bir USB 2.0 harddiske yüzlerce kat hızlıdır :)

Bu aradaki hız farkı oyunun dosyalarına erişiminde darboğaza sebep oluyor.

MSI Afterburner ile CPU ve GPU kullanım değerlerini takip edin.

Taşınabilir HDD'nin en azından USB 3.0 olması gerekiyor. Yine de çok kusursuz bir deneyim olmayabilir. Ayrıca taşınabilir HDD'yi anakartın USB 3.0 portuna taktığınızdan da emin olun. Aldığınız HDD'nin modelini söyler veya linkini atarsanız da iyi olur.

Taşınabilir HDD'nin en azından USB 3.0 olması gerekiyor. Yine de çok kusursuz bir deneyim olmayabilir. Ayrıca taşınabilir HDD'yi anakartın USB 3.0 portuna taktığınızdan da emin olun. Aldığınız HDD'nin modelini söyler veya linkini atarsanız da iyi olur.
modelini bilmiyorum ama eskisinin aynısı
hala devam ediyor bilgisi olan yok mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı