Rehber Yeni Technopat Üyeleri için doğru konu açma

Selamlar, bu konuyu okuyan yeni veya eski Technopat üyesi. Neden buradasın? Öncelikle doğru şekilde konu açmak ve Technopat'tan yasaklanmamak için bunu okuyorsun. Burda detayına fazla inemesem de şu katıldığım zamandan bu zamana kadar konu açmak için öğrendiklerimi anlatacağım. Daha doğrusu yazacağım.

1- Konunun başlığını düzgün yazmak
Konunun başlığı önemlidir. Olayı açıklamak için kısa bir özet gibidir. Eğer üstüne düşünmezseniz moderatör yanlış bir şekilde anlayıp değiştirebilir ve size yardımcı olmak isteyenler ikileme düşebilir.

2- Konuyu yazım kurallarına uyarak yazmak
Yazım kuralı Technopat'ta çok önemlidir. Eğer benim gibi başta "kıro"lar gibi yazarsanız yasaklanıp size yardımcı olmak isteyen kişileri bekleterek çözümünüze biraz geç ulaşabilirsiniz.

3- Sisteminizle ilgili sorununuz varsa sisteminizi konuya yazmak
Bunu yapmadığınızda bizim de yaptığımız gibi aşağılanmaya mâruz kalabilirsiniz yada sisteminizi bir kereliğine imzanıza yazarak bu dertten ömür boyu kurtulabilirsiniz.

4- Sorununuzu yarım yamalak yazmamak
Bu Technopat'ta çok olan bir şey. Mesela sallıyorum. "Pes 2020 oynarken bilgisayarım kapandı ne yapmalıyım? Sistem bilgileri ...." İşte bunu yapmayın. Önceki konulara bakın ve orada Process Monitör ile rapor almalarını istiyorlar. Bunu yapmazsanız daha fazla zaman kaybedebilirsiniz.

Bugünlük benden bu kadar. Aklıma geldikçe düzenleyip öne çıkarmaya çalışacağım. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acele ile yazdığım için ve daha doğrusu yeni üyeler için açtığım için fazla detaya girmedim. Detaylar minimal olsada günü kurtarabilecek şekilde yazdım.

Sorun detaylar değil. Sosyal'in rehbere ihtiyaç duyduğu birçok yer mevcut, paylaştığım rehber kullanıcılar üye olurken de gösteriliyor yanlış bilmiyorsam.

Rehber yazmadan önce, ilgili başlıkta kısa bir tarama yapmak faydalı olur, önceden yapılmış mı yapılmamış mı diye. :)

Geçen gün 10 dakika içinde konusuna cevap gelmeyince "böyle forum mu olur bi yardımcı olmadınız bir daha buraya girmem recep abi bakar misin abi bana niye yardim etmiyorsunuz" diyen bir çocuk vardı.

Hocam "savunanlar" dedim, sosyalde Power Boost vs. savunan kişi sayısı çok az, zaten direkt linç yiyorlar.
Evet anladım ancak bazı konular anasayfamıza düşmüyor. Konuya sadece PowerBoost'cu birisi yazıyor ve konu sahibi gidip power boost alıyor. Sonra konu açıyor tekrar bozuldu diye. Bilgisiz olanlar aynı özellikte daha ucuz diyerek gidip bu tür markalara yöneliyorlar. Bunun olmasını kimse istemez herhalde.

1604478141022.png

1604478150950.png

Lütfen sisteminizi belirtin. Biz kahin değiliz, hizmetciniz hiç değiliz.

2. fotoğraf kendi eserimdir bu arada. Evet, Paint eseri.

@282742 Ellerinize sağlık. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı