Yeni Tegra Zone Uygulaması

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 4 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.551
  Yer:
  İstanbul
  Yeni Tegra Zone Uygulaması, Tegra için Optimize Edilen
  En İyi Mobil Oyunlar için Gitmeniz Gereken Yer

  Google Android Market’a Ücretsiz Uygulama Bağlantıları,
  Tegra ile Güçlendirilmiş Akıllı Telefonlar ve Tabletler için En Zengin Oyunlara
  Hızlı Erişim Sağlıyor


  TÜRKİYE, İstanbul — 1 Mart 2011 — NVIDIA bugün, Tegra Zone™ uygulamasının NVIDIA® Tegra™ 2 mobil süper yonga ile güçlendirilmiş süper telefon veya tabletleri için en zengin oyunları arayan kullanıcılar için tek bir uğrak yeri olarak Android Market’da yerini aldığını duyurdu.

  Bu ücretsiz uygulama, özenle seçilmiş Tegra işlemci ile optimize edilmiş oyunlar, profesyonel oyun yorumları, yüksek çözünürlüklü ekran görüntüleri, HD video fragmanları, oyun videoları ve sahne arkası görüntüleri sunmaktadır. Kullanıcıların seçtiği oyunların satış ve teslim işlemleri, Google Android Market kullanılarak tamamlanmaktadır.

  Tegra Zone uygulamalarındaki oyunlar, Tegra 2 süper yonga ile güçlendirilmiş cihazlar için özellikle geliştirilmiştir, daha gerçekçi ve etkileşimlidir. Bu seçkin oyunlar arasında, Unreal Engine 3 üzerinde geliştirilen ve Android’de sunulan ilk oyun olan Dungeon Defenders: First Wave Deluxe HD, Samurai II: Vengeance ve Galaxy on Fire 2 THD yer almaktadır. Tam liste aşağıda verilmiştir.

  Geçtiğimiz aylarda çeşitli süper telefon ve tabletlerde piyasaya çıkarılan Tegra 2 süper yonga, özellikle mobil cihazlarında konsol kalitesinde oyunlar oynamak isteyen oyuncular arasında gittikçe büyüyen bir pazar buluyor. İki kata kadar daha hızlı arama, Adobe® Flash® Player donanım GPU hızlandırma için tam destek ve beklenmeyen çoklu görev olanaklarıyla en iyi Web deneyimini sunan dünyanın ilk mobil çift çekirdekli GPU’su ile geliştirildi. Ayrıca, çarpıcı derecede zengin görsel deneyimler ve konsol kalitesinde oyun oynama olanağı sunan NVIDIA GeForce® GPU içermektedir.

  Tegra Zone Önemli Noktalar:
  İlk Tegra süper yonga ile geliştirilen oyunlardan bazıları şunlardır:
  • Samurai II: Vengeance, MADFINGER Games: Biçimlendirilmiş manga grafikler ve çok iyi tasarlanmış oyun mekaniğine sahip, kılıçların savrulduğu kanlı bir oyun. Konsol 3D dövüşçüleriyle eşit düzeyde olan Samurai II: Vengeance karakterler üzerinde dört kat daha fazla doku çözünürlüğü, daha fazla gerçekçilik için artırılmış geometri ve tamamen yeniden tasarlanmış devirme hareketleri ile Tegra 2’nin ham işlem gücünden yararlanır.
  • Dungeon Defenders: First Wave Deluxe HD, Trendy Entertainment: Güzel bir şekilde tasarlanmış çizgi film kurgusunda bir ortamda, stratejik oyunların derinliği ile RPG karakter geliştirmeyi bir araya getirir. Tegra ile geliştirilmiş dürümünde dinamik ışıklandırma ve işlem sonrası efektler ile birlikte PC ve Sony PlayStation 3 (PS3) sürümleri ile aynı sayıda plan ve oyun seviyesi vardır. Tegra 2’nin grafik olanakları sayesinde oyuncular süper telefonlardan, tabletlerden, PC’lerden ve PS3’den platformlar arası, birden fazla oyuncu olarak katılabilirler.
  • Galaxy on Fire 2 THD, Fishlabs: Android üzerinde ilk kez oynanabilen, derinlik ve karmaşıklık açısından benzersiz, muhteşem aksiyonlu bilim kurgu macerası, sürükleyici bir hikaye. Tegra süper yonga ile geliştirilmiş sürüm, aksiyonu tutarlı bir çerçeve hızında sunar ve çok daha yüksek kaliteli dokuda daha ayrıntılı uzay gemileri içerir.
  • Backbreaker THD, Natural Motion: Tegra 2 işlemcide geliştirilmiş halinde daha da iyi ve etkileşimli görünen benzersiz bir futbol deneyimi. Bu sürüm karakterlerde, sahada ve stadyumda yüksek kalitede dokular, “Jumbotron” skorbordda gerçek zamanlı replay gibi daha kapsamlı içerik sunar. Ayrıca, gerçekçi gölge efektleri ve mercek parlaması gibi dinamik ışık efektlerini kaçırmayın.
  • Fruit Ninja THD, Halfbrick Studios: Son derece keyifli, bol sulu meyve katliamı oyunu. Tegra 2 süper yonga ile geliştirilmiş sürüm, bu en çok satan oyunun kusursuz son sürümüdür ve meyve modelleri üzerinde daha yumuşak kenarlar, daha fazla geometri ve gerçekçi gölgeleme ve ışıklandırma dahil olmak üzere özel grafik ayrıntılar ve efektler eklemektedir.
  • Vendetta Online, Guild Software: 3D uzay savaşı, binlerce oyuncunun geniş bir evrende uzay gemilerinin pilotu olarak katılabileceği ve ilk kez bir mobil cihazda oynanabilen çok oyunculu çevrimiçi rol üstlenme oyunu (MMORPG). Tegra süper yonga ile geliştirilen sürüm, ilk platformlar arası çok oyunculu mobil çevrimiçi (MMO) uzay oyunudur ve oyunculara, aynı evrende PC oyuncuları ve diğer mobil oyunculara karşı oynama olanağı verir.
  • Monster Madness, SouthPeak Games: Dört oyuncunun canavara karşı mücadele ettiği heyecan verici aksiyon oyunu. Bu oyun, gerçekçi oyun içi fizik efektleri için NVIDIA PhysX® teknolojisinden yararlanmaktadır. Tegra işlemci ile geliştirilen sürüm, konsol sürümü ile her yönden aynıdır.
  • Hardwood Solitaire IV, Silver Creek Entertainment: Çok güzel bir şekilde sunulan 10 klasik solitaire oyunu. PC ve Xbox 360 sürümlerinden taşınan Tegra 2 süper yonga sürümü, oyun ortamlarında gerçek zamanlı ışıklandırma ve gölgeleri bir araya getiriyor ve kartların ön ve arka yüzeyleri için yeni 1080p yüksek çözünürlüklü dokular ekliyor.

  NVIDIA, Tegra 2 süper yonga ile oyunları geliştirmek amacıyla oyun geliştiricileri ile yakın bir işbirliği yürüterek oyunlara aşağıdaki özelliklerin getirilmesine yardımcı olmuştur:
  • Daha fazla gerçekçilik: Artırılmış geometri detayı, daha yüksek çözünürlükte dokular ve karmaşık gölgeleyiciler, ışıklandırma ve gölgeler
  • Daha fazla etkileşim: Ekranda daha çok sayıda karakter ve daha fazla bağımsız animasyon
  • Meydan okuma: Geliştirilmiş yapay zeka işlem, karmaşık dünya ve oyuncu yönetimi
  • İyileştirilmiş oyun özellikleri: Daha çok oyun seviyesi ve karakterlerin kullanacağı daha fazla malzeme
  • Daha iyi bir oyun ve alışveriş deneyimi

  Alıntılar:
  • “Android süper telefonlar ve tabletler için mobil oyunları güçlendirmek amacıyla geliştiriciler ve yayıncılarla çalışıyoruz. Hedefimiz, süper telefonlara ve tabletlere konsol kalitesinde oyun deneyimi getirmek ve gelecek nesil oyunları mobil cihazların geleceğine taşımak. Tegra Zone, oyuncuların Tegra için tek bir yerde kolaylıkla muhteşem oyunlar bulabilmeleri için geliştirdiğimiz ücretsiz bir uygulamadır.”
  - Tony Tamasi, NVIDIA İçerik ve Teknoloji Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı

  • “Tegra Zone mobil ekosistem için muhteşem. Yeni, optimize edilmiş yazılımlara olanak veriyor ve geliştiricilere Android cihazlar için en üst düzeyde içerik oluşturma fırsatları sağlıyor. ”
  - Ben Barjarin, Creative Strategies Inc. Başkanı

  • “Tegra Zone en iyi Android oyunları avucunuza getiriyor. NVIDIA ile çalışarak Samurai II: Vengeance oyununu Tegra cihazlara taşıdık ve böylece üst düzey tasarımlı manga grafiklerini, gerçekçi oyun özelliklerini ve aksiyonu ekrandan fırlayacak derecede hayata geçirdik.”
  - Marek Rabas, MADFINGER Games CEO’su

  • "Oyuncuların mobil oyunlarda en iyiyi yakalamak için Tegra Zone’un ötesinde bir arama yapmalarına gerek yok. Dungeon Defenders macerasını tam anlamıyla yaşamanın tek yolu yüksek tanımlı, Unreal Engine 3 ile güçlendirilmiş grafikler ve platformlar arası çok oyunculu çevrimiçi oyun deneyimi sunan Tegra ile güçlendirilmiş cihazlar.”
  - Jeremy Stieglitz, Trendy Entertainment Kurucu Ortağı

  • “Android oyunların görsel olarak nasıl bir adım daha ileri gittiğini görmek için Tegra Zone’a bir bakın. Galaxy on Fire 2 oyununun Tegra ile optimize edilmiş sürümü, bilim kurgu oyunların son kıstası. Aynı zamanda, bu deneyimi oyun PC’si veya konsolunda da yaşatıyor.”
  - Michael Schade, Fishlabs CEO’su

  • “Backbreaker Football Tegra süper telefonlarda ve tabletlerde muhteşem görünüyor, Tegra Zone’u sallayacak. Karakterlerin gölgeleri dahil olmak üzere görsel uyumun sınırlarını zorladık – mobil cihazda bir ilk.”
  - Torsten Reil, Natural Motion Games CEO’su

  • “Tegra 2 gücü ve olanakları kullanılarak, Fruit Ninja inanılmaz bir kalite standardına ulaştı. Yepyeni bir sürüm çıkarmamıza olanak veriyor – Fruit Ninja THD, Tegra Zone.”
  - Shainiel Deo, Halfbrick Studios CEO’su

  • Mobil oyunlara böyle bir grafik gücü ve potansiyeli getirecek bir mobil yongayı yıllardır bekliyorduk. Vendetta Online Tegra Zone aracılığı ile en sevdiğiniz Tegra ile güçlendirilen cihazınıza hızlı, 3D MMORPG deneyimi getiriyor.”
  - John Bergman, Guild Software CEO’su

  • “Monster Madness Tegra ile güçlendirilen cihazlarda kesinlikle canlanıyor. Tegra 2’nin neden dijital oyunlarda kabul edilen yeni güç olduğunu anlayabilmek için daha hızlı çerçeve hızını, sezgiye dayalı dokunmatik ekran arayüzünü ve Unreal Engine 3 ile güçlendirilen muhteşem 3D grafiklerini görün.”
  - Melanie Mroz, SouthPeak Games CEO ve Başkanı

  • “NVIDIA, Tegra 2’de daha iyi görünen ve daha iyi oynanan oyunları çıkarmak için büyük bir çaba gösterdi. Hardwood oyunlarımızın en iyi sürümlerinin tümü, Tegra 2 cihazlarında muhteşem görünüyor ve müthiş bir deneyim sunuyor.”
  - Rich Stewart, Silver Creek Entertainment CEO’su


  Faydalı Bağlantılar:
  The World’s First Mobile Super Chip
  NVIDIA Tegra 2
  Home Page | Tegra Developer Zone
  Tegra Zone – Discover and Get the Best Games for Android and Tegra-Powered Devices
  Tegra Zone app on Android Market
  https://market.android.com/
  Home | MADFINGER Games
  Trendy Entertainment
  Home » iPhone, iPad & Smartphone Games | FISHLABS
  NaturalMotion Games
  www.halfbrick.com
  Guild Software, Inc
  SouthPeak Games
  Silver Creek Entertainment -Classic card games. Play online with live players! Free Download
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş