Yeni telefona geçerken yapılması gerekenler nelerdir?

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar artık ömrünü doldurmuş olan P9 Lite 2017 telefonumu değiştireceğim. Ekranını yaptırmaktan bıktım. Yeni telefona geçmeden önce yapmam gereken bir şeyler var mı? Maillerim, numaralarım vesaire. Ayrıca yeni telefona direkt mailimi girebilir miyim? Eski telefondan yapmam gereken ayarlar var mı?

2 adımlı doğrulama uygulaması (authy, google auth gibi) kullanıyorsanız şifrenizi hatırladığınıza emin olun, aktarım seçeneği varsa kullanabilirsiniz. Whatsapp yedeklemesi yapın. Android'den Android'e geçiyorsanız neredeyse tüm Google yedeklemeleri çalışacak zaten, IOS'a geçiyorsanız kendi yedekleme sunucuları olan uygulamalar verileri geri yükler, move to IOS gibi bir uygulama var Google Play'de ayrıca. Aynı markanın başka bir telefonuna geçiyorsanız (Huawei önermem ama) kendi geri yükleme yazılımı vardır zaten.

2 adımlı doğrulama uygulaması (authy, google auth gibi) kullanıyorsanız şifrenizi hatırladığınıza emin olun, aktarım seçeneği varsa kullanabilirsiniz. Whatsapp yedeklemesi yapın. Android'den Android'e geçiyorsanız neredeyse tüm Google yedeklemeleri çalışacak zaten, IOS'a geçiyorsanız kendi yedekleme sunucuları olan uygulamalar verileri geri yükler. Aynı markanın başka bir telefonuna geçiyorsanız (Huawei önermem ama) kendi geri yükleme yazılımı vardır zaten.
Xiaomi geçmeyi düşünüyorum. Google yedeklemesi ne işe yarıyor?

Telefonu açınca Google hesabı girişinden sonra uğraşmazsınız otomatik yüklenir uygulama verileriniz. Manuel yüklerim ben temiz kurulum olsun derseniz zaten yedekleme geri yüklemeyeceksiniz.
Temiz kurulum yaparım. Onun dışında maillerle falan uğraşmam değil mi sonradan?

Geri
Yukarı