Yeni Tomb Raider Oyunu, Unreal Engine 5 ile Geliştiriliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Tomb Raider

Crystal Dynamics, State of Unreal canlı yayınında yeni bir Tomb Raider oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı. Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor olması dışında oyun hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Bununla birlikte Epic Games, State of Unreal canlı yayınında birkaç geliştiricinin oyun motorunun yeni sürümüyle çalıştığını açıkladı. Bu oyun stüdyolarından ikisi, The Coalition ve CD Projekt Red. Ki […]

Devamı: Yeni Tomb Raider Oyunu, Unreal Engine 5 ile Geliştiriliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Daha geçenlerde bunun muhabbetini hatırlıyorum. Geliştirici firma aynı zamanda Hitman serisini yaptığı için TR serisini askıya almıştır diye tahmin etmiştim. Hitman 3 de çıktığı için haliyle, şimdi sıra TR'de. Vallahi ne yalan söyleyeyim, sabırsızlıkla bekliyorum. En sevdiğim seri ve oyun karakteridir Lara Croft. Son çıkan üçlemeyi her yıl en az 1 kere oynayıp bitiriyorum.

Unreal Engine 5 bayağı AAA oyunlarda yerini almış gözüküyor. Gerçekten güzel bir oyun motoru Epic Games parayı kıracak :D

Epic'in yarısı Tencent'in mi?

Evet. Geçen sene Activision Blizzard ortaklığını komple almak için de girişimlerde bulunmuştu Tencent, sonra bir takım siyasi sebeplerle beraber Microsoft satın almıştı bu ikiliyi. Çin devletine göbekten bağlı şirketlere Amerikan firmalarının satılmasını pek istemiyorlar sanırım.

İyi açıdan bakarsak Tencent bunların yarısını satın aldığı zaman Epic sürünüyordu. Şirket Tencent ile beraber tekrar para basmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı