Yeni Topladığım İ7 4790 ve GTX 970 Tabanlı Sistem Açılmıyor

Bared

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Eski bilgisayarımın bozulmasıyla birlikte artık yeni bir bilgisayar almam gerektiğinden dolayı bugün tüm parçaları alıp montesini tamamladım. Her şeyi tamam olduğu halde anlamadığım bir sebepten dolayı bilgisayarı açmayı başaramadım.

Ön panel girişleri gibi tüm girişleri doğru taktım fakat bilgisayara güç verdiğimde sadece ekran kartı ve anakarttaki ışıklar yanıyor ama güç düğmesine bastığımda hiçbir şey olmuyor. Yani hiçbir fan dönmüyor ve bilgisayar açılmıyor.

Sizce nerede hata yapmışımdır? Neyi eksik yapmışımdır? Şimdidem tüm yardımlarınız için teşekkürler, iyi günler.

Gerekirse, sistem şu şekildedir:
Intel i7 4790
Asus h97 plus
Corsair vengeance 2x4gb ram
Asus gtx 770
120 gb hyperx fury ssd
1 tb samsung hdd (eski pcden)
1 tb wd blue hdd
120 gb seageta hdd (eski pcden)
Zalman cnps10x cpu fan
Xigmatek Talon 2,5" front tilt gaming chasis
750W xigmatek psu

Öncelikle aynı sorun benim başımada geldi power kablosu arızalı cıktı. Ama sen ışıkları gördüm diyorsun voltajında bi sorun oldugunu düşünmüyorum. 2. bi arıza ise en güvendigim Cooler Master markalı Hyper103 CPU sogutucu fanı idi dönmüyordu. İşlemcimi bile yakabilirdim fark etmeseydim. O yüzden ürünler 0 diye problem olmayacak diye birşey yok. Sonucta hepsi elektronik devre gözle göremezsin duyamazsın. Aynı sorun benim başıma gelse ilk süphelencegim PSU veya anakarttır. Tabi ürünü toplarken kısa devre veya zarar vermedi isen.

Arkadaşlar sorun yokmuş tamamen benim uykusuzluğumdan kaynaklanmış. Postu silmeyi bulamadım ama yanlış alarm diyeyim ben moderatör beyler siler. İlginizden dolayı hepinize teşekkürler.

Şöyle anlatayım kasanın üzerinde büyük bir X var fakat ben onu ışık veren süs bişey sandım, ilgilenmedim. Sabahtan beri basyığım tuş reset tuşuymuş. Kablosunu takip ettiğimde de doğru yere gidiyor biraz basınca birden bire ışık geldi ve bende bir aydınlanma oldu. Siz siz olun pc toplarken sabah güzelce kahvaltınızı yapıp sonrasında kahvenizi için ve ayık şekilde montaja başlayın yoksa benim gibi saçmalayabilirsiniz. Aman diyeyim :/

Yani yanlış bende.

Söz konusu tuşun da fotoğrafını yollayayım :) Hepinize teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 305
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı