Yeni Topladığım Sistem Çalışmıyor

canerSc

Decapat
Arkadaşlar hemen sistem bilgilerini veriyorum.
  • Gigabyte AB350M-DS2 3200MHz OC
  • Ryzen 5 1600
  • Asus Rog Strix RX580 OC Edition
  • Xigmatek 4 Kırmızı Fanlı Kasa
  • Xigmatek EN40711 600W+80 PSU
  • 3200 MHz RAM Gskill
  • 1 TB Harddisk Seagate
Sanırım montajımda hata var ama anlamadığım nokta şu; Power tuşuna bastığımda, anakartta kısa süreli bir sarı ışık yanıp sönüyor ve LED'ler ve fanlar çalışmıyor. Bana PSU'da sorun varmış gibi geldi, güç mü gitmiyor acaba?

İstanbul/Esenler'de oturmaktayım. Yarın, yaz okulu için Sakarya'ya gidiyorum. Yanımda kasayı da götürecektim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiye edilecek her işlemi mutlaka kasaya gelen gücü kestikten ve statik elektriğini aldıktan sonra yapın. Kaş yapalım derken göz çıkmasın.

İşlemci güç bağlantısı doğru takıldığından RAM'lerin de oturduğundan eminim hocam . Power Switch , Reset Sw, HD Led , gibi girişlerden emin değilim bir de kasa 4 fanlı system fan ve cpu fan harici giriş göremiyorum bunların kablolamaları nasıl olmalı ?

Kitapçığında belirtilir fanların yerleri CPU Fan olan kısma CPU'yu diğerlerine kasa fanlarını bağlayabilirsiniz. Ayrıca ön panel bağlantılarını da sökün ve kitapçıktan bakarak tek tek ve doğru kutuplara göre tekrar takın.

İşlemci güç bağlantısı doğru takıldığından RAM'lerin de oturduğundan eminim hocam . Power Switch , Reset Sw, HD Led , gibi girişlerden emin değilim bir de kasa 4 fanlı system fan ve cpu fan harici giriş göremiyorum bunların kablolamaları nasıl omalı ?
Anakartın kitapçığında yazar dostum o Power switch felan nereye takılacağı.

Kitapçığında belirtilir fanların yerleri CPU Fan olan kısma CPU'yu diğerlerine kasa fanlarını bağlayabilirsiniz. Ayrıca ön panel bağlantılarını da sökün ve kitapçıktan bakarak tek tek ve doğru kutuplara göre tekrar takın.
Kitapçık bomboş gibi bir şey bir sürü kombinasyon denedim bir sonuç alamadım. CPU Fan doğru yerleştirdim fakat diğer fanların 4'lü büyük girişleri var bunları birbirine bağlayıp en son tek bir pin girişi ile mi anakarta takacağım ? 1 tane system fan yazıyor sadece
Anakartın kitapçığında yazar dostum o Power switch felan nereye takılacağı.
Malesef ki denedim hepsini

Kasa fanlarını güç kaynağından gelen ide kablolarına da bağlayabiliyor olmanız lazım. Anakartın resimlerinden bir tanesinden emin olduğum 2 adet fan girişi gördüm.

Hakkaten bu nasıl kitapçık böyle şimdi indirdim baktım da:) Her fanın kendi bağlantı kablosu ve kendi bağlantı portu vardır. Birbirine değil hepsini tek tek anakarta bağlamanız gerekli.
Fanlar için anakartta gerekli sayıda port yok mu o zaman hocam ? 4 tane fan girişi var bunlar hangi bölümlere takılıyor hiç bilmiyorum.
Birde ekran kartını ve kasayı herhangi bir monitöre bağlamadım sadece kasa fanları ve ledler çalışıyor mu diye denemek istemiştim tam kurulum yapmam şart mı ?
Kasa fanlarını güç kaynağından gelen ide kablolarına da bağlayabiliyor olmanız lazım. Anakartın resimlerinden bir tanesinden emin olduğum 2 adet fan girişi gördüm.
Evet evet kablolar ide sanırım internetten baktım ben bunlara bağlayıp mı anakarta giriş yapmam gerekiyor ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı