Yeni Topladığım Sistem Çalışmıyor

Kasa fanlarının kablolarının uçlarında her biri için hem anakarta hemde güç kaynağına bağlayabilmek adına 2 farklı giriş mi mevcut. Eğer kasanızda fan kontrolcü yada anakartınızda fan ile ilgili ayar yapabileceğiniz bir özellik yoksa güç kaynağı ide kablolarına bağlayın geçin.
Ekran kartını ve kasayı monitöre bağlamadım derken neyi kast ettiniz anlamadım.

Kasa fanlarının kablolarının uçlarında her biri için hem anakarta hemde güç kaynağına bağlayabilmek adına 2 farklı giriş mi mevcut. Eğer kasanızda fan kontrolcü yada anakartınızda fan ile ilgili ayar yapabileceğiniz bir özellik yoksa güç kaynağı ide kablolarına bağlayın geçin.
Ekran kartını ve kasayı monitöre bağlamadım derken neyi kast ettiniz anlamadım.
Güç kaynağı ide kablolarına bağlayıp deneyeceğim . Peki Power'a bastığımda anakartta kısa süreli sarı bir ışık yanıp sönüyor fanların hiç biri çalışmıyor cpu fanından eminim o da dahil dönmedi bunun sebebi nedir acaba ?
Ekran kartını anakarta takmadım sistemi de herhangi bir monitöre bağlamadım yani sadece kasa içindeki bileşenleri test etmek istemiştim ama ilerlemediğimi farkettim bağlantılar sorunsuz ise zaten fanlar ve ledler yanacak değil mi ?

Öncelikle Hd Led ucunu anakartta Hd olarak ifade edilen yere, Reset Sw yazan ucu Res yazan yere, Power Sw yazan ucu Pw yazan yere, Power Led yazan uçları Power Led yazan yere takın. Kasa fanları şu an için öncelik değil, en kötü senaryo onların sorunu zaten güç kaynağı ideleri ile çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı