Çözüldü Yeni toplanan Athlon 3000G sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İntel ARC

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
YOK
Sistem topladım anakart ASUS A320MK, Athlon 3000G, 8 GB RAM ve güç tuşuna basıyorum ama sistem açılmıyor. Anakartın turuncu ışıkları yanıyor ama nedense açılmıyor bilgisayar. Önce SSD'nin SATA kablosunu bağlamamışım şimdi ise bağladım ama yine çalışmadı. Sorun neden kaynaklanıyor? Sistemde fanlar dönmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam eski sistemi denedim çalışmadı acaba PSU'da sorun olabilir mi?

Anakarta güç verse de fanlar için yeteri kadar güç alamazsa döndürmeyebilir. Sonuçta API bir sistem işlemci hem işlemci hem de ekran kartı görevi görüyor ondan geçici birisinden alıp denemelisin.
Sistem topladım anakart ASUS A320M-K, Athlon 3000G, 8 GB RAM ve güç tuşuna basıyorum ama sistem açılmıyor. Anakartın turuncu ışıkları yanıyor ama nedense açılmıyor bilgisayar. Önce SSD'nin SATA kablosunu bağlamamışım şimdi ise bağladım ama yine çalışmadı. Sorun neden kaynaklanıyor? Sistemde fanlar dönmüyor.

Kasanın Power sub kaç watt bunu da yazarsan daha kolay fikir verebiliriz. Power sub çıkan 4 girişli 2 kafa olan parça vardır onu taktın mı?

Turuncu ışık arıza ışığı RAM'leri falan doğru taktığına emin misin işlemci pinlerini yamultmadığına falan.

Turuncu ışık arıza ışığı RAM'leri falan doğru taktığına emin misin işlemci pinlerini yamultmadığına falan.

Hocam anakart sadece turuncu ışık gösteriyor yani LED'i sadece turuncu ışık gösterebiliyor

Kasanın Power sub kaç watt bunu da yazarsan daha kolay fikir verebiliriz. Power sub çıkan 4 girişli 2 kafa olan parça vardır onu taktın mı?

Hocam PSU 500W 4 girişli 2 kafa olan parçayı işlemci güç kablosu mu demek istiyorsunuz?

Hocam doğru taktığıma eminim pinlere ellemedim işlemciyi doğru bir şekilde taktım

Hocam anakart sadece turuncu ışık gösteriyor yani LED'i sadece turuncu ışık gösterebiliyor.

Anakartta yeşil ışık ile turuncu ışık olur bir sorun varsa turuncu yanar sistemde bir yerde hata yaptığını düşünüyorum tuşa bastığında tepki vermiyorsa tuş kablosunu yanlış takmış olabilirsin.

Anakartta yeşil ışık ile turuncu ışık olur bir sorun varsa turuncu yanar sistemde bir yerde hata yaptığını düşünüyorum tuşa bastığında tepki vermiyorsa tuş kablosunu yanlış takmış olabilirsin.

Hocam ışık olarak sadece bunlar var

Bu videoyu izledim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sorunun kaynağı galiba işlemciden ama her şeyi doğru yaptığıma eminim işlemci pinlerine dokunmadım

Dosya Ekleri

• IMG20220921160150.jpg
    IMG20220921160150.jpg
    193,7 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG20220921160205.jpg
    IMG20220921160205.jpg
    131,5 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG20220921160420.jpg
    IMG20220921160420.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Hocam anakart sadece turuncu ışık gösteriyor yani LED'i sadece turuncu ışık gösterebiliyor.

Hocam PSU 500W 4 girişli 2 kafa olan parçayı işlemci güç kablosu mu demek istiyorsunuz?

Hocam doğru taktığıma eminim pinlere ellemedim işlemciyi doğru bir şekilde taktım.

Takmışsın cevabından belli :)

Anakarta güç verse de fanlar için yeteri kadar güç alamazsa döndürmeyebilir. Sonuçta API bir sistem işlemci hem işlemci hem de ekran kartı görevi görüyor ondan geçici birisinden alıp denemelisin.

Cevabın için teşekkür ederim yarın bilgisayarcıya götüreceğim.

Sorun PSU'dan mış götürdüğüm bilgisayarcı yapmış yarın alacağım bilgisayarı cevap veren herkese teşekkür ederim

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı