Çözüldü Yeni toplanan bilgisayar anakart ışığı yansa da açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eternal Rest

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bugün bir sistem topladım. Kabloları falan bağladım. Anakartın ışığı yanıyor. Ancak kasa hiçbir şekilde çalışmıyor. Power pinine iletken bir şeyle dokunarak da çalıştırmayı denedim. Hiçbir şey olmuyor. Neden olabilir?

Çözüm
Hocam ben fotoğrafta o LED'lerden hiçbirini göremedim. Ya gözükmüyor ya da hiçbiri yanmıyor. Power'ınızın arızalı olma ihtimali de olabilir. Ya güç vermiyor yeterince ya da bağlantıda sorun olabilir

Fotoğrafla ilgisi yok hocam. Normalde de bizim görebildiğimiz bir yanan LED yok.

Arkadaşlar fikri olan yok mu? Geceden beri uyuyamıyorum sinirden.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Sabah Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Kablolamayı düzgün yapamamışım. Şu an her şey yolunda. Bu konuyu gören olursa diye yazıyorum.
Arkadaşlar merhaba. Bugün bir sistem topladım. Kabloları falan bağladım. Anakartın ışığı yanıyor. Ancak kasa hiçbir şekilde çalışmıyor. Power pinine iletken bir şeyle dokunarak da çalıştırmayı denedim. Hiçbir şey olmuyor. Neden olabilir?
Ana karta olan güç bağlantısını doğru başladığından emin ol. Sadece güç kaynağı bağlayarak iletken ile alakart cpu fanı çalıştırıyor mu onu kontrol et. Buna rağmen çalışmıyorsa arızalı anakart olabilir. Bir alakart tamircisine götür.

Vga, boot vb ledler olması gerekli. Örnek olarak VGA’da turuncu ışıkta kalırsa yani boot’a gelmiyorsa başka bir şey konuşulur. Ancak boot beyaz yanıyor ama yine görüntü yoksa başka bir şey konuşulur. Onu anlamak gerek

Vga, boot vb ledler olması gerekli. Örnek olarak VGA’da turuncu ışıkta kalırsa yani boot’a gelmiyorsa başka bir şey konuşulur. Ancak boot beyaz yanıyor ama yine görüntü yoksa başka bir şey konuşulur. Onu anlamak gerek
Bu şekilde hocam sadece.

Dosya Ekleri

• IMG_0095.jpeg
    IMG_0095.jpeg
    160,7 KB · Görüntüleme: 27
Hocam ben fotoğrafta o ledlerden hiçbirini göremedim. Ya gözükmüyor ya da hiçbiri yanmıyor. Power’ınızın arızalı olma ihtimali de olabilir. Ya güç vermiyor yeterince ya da bağlantıda sorun olabilir

Hocam ben fotoğrafta o LED'lerden hiçbirini göremedim. Ya gözükmüyor ya da hiçbiri yanmıyor. Power'ınızın arızalı olma ihtimali de olabilir. Ya güç vermiyor yeterince ya da bağlantıda sorun olabilir

Fotoğrafla ilgisi yok hocam. Normalde de bizim görebildiğimiz bir yanan LED yok.

Arkadaşlar fikri olan yok mu? Geceden beri uyuyamıyorum sinirden.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Sabah Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Kablolamayı düzgün yapamamışım. Şu an her şey yolunda. Bu konuyu gören olursa diye yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı