Çözüldü Yeni toplanan bilgisayar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

doruk_44

Attopat
Daha fazla  
İşlemci ve ekran kartını arkadaştan aldım, çalıştığına eminiz. RAM ve anakart SSD yeni alındı. Eski PSU kullanıyordum, psudandır diye gittim bugün vatandan 500watt yeni PSU aldım. İşlemcim i9100F, ekran kartım 1650GTX. Sorun şu ki bütün soketleri ve pinleri doğru taktım, belki yüzlerce kez kontrol ettim, tüm donanımları cıkartıp sadece işlemci ve PSU anakart ile denedim ama yok abi, ne PSU'nun fanı dönüyor ne işlemcinin fanı dönüyor. BIOS pilindendir dediler, gittim onu da sıfır aldım yine olmadı. Power tuşundandır dediler gi, ttim kısa devre yaptım tornavida ile, belki tornavida iletken degildir diye kabloyla da denedim devre kablosu ince yine olmadı. Şimdi statik elektrik vs muhabbeti duydum, onu deneyecegim. Sizce neden olabilir arkadaşlar? Anakart bozuk mu yolladılar acaba? Şu an anakarttan süpheleniyorum. Merak ettiğini bir görsel varsa yükleyebilirim, her şeyi doğru yapıp bagladıgıma eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Sanmıyorum. Ya anakart bozuk ya da BIOS yazılımı hatalı yüklenmiş. İkinciel mi aldınız 0 mı aldınız?

Bütün kabloları doğru taktığınıza emin misiniz?

Anakart bozukmuş güç ünitesi komple kısa devre yapmış fabrika hatası dedi bakan kişi iade edeceğim ürünü.
PSU dan eminseniz ANAKART olabilir. açılıp kapansa belki kısa devre yapan şeyler var diyeceğim ama hiç elektrik gelmiyorsa PSU bağlantılarında problem var ya da ANAKART problemli. EK olarak PSU güç kablosunun sağlam olduğundan eminseniz, belki bir ihtimal PSU arkasındaki şalter açıksa. Sorun anakartda evet. RAMleri çıkartıp calıstırma şansınız varsa onu deneyin ek olarak fanları vs de çıkartın bu şekilde deneyin. Tornavida ile kısa devre yaparken bir de doğru yere yaptıgınıza emin misiniz ?

PSU'nun şalterini açtın mı
I VE O İŞARETLERİ VAR I YA ALIYORUM VE O YA ALIYORUM DENİYORUM KRAL EVET AÇTIM YANİ I İŞARETİ AÇIK DEMEK DEĞİL Mİ?

PSU dan eminseniz ANAKART olabilir. açılıp kapansa belki kısa devre yapan şeyler var diyeceğim ama hiç elektrik gelmiyorsa PSU bağlantılarında problem var ya da ANAKART problemli. EK olarak PSU güç kablosunun sağlam olduğundan eminseniz, belki bir ihtimal PSU arkasındaki şalter açıksa. Sorun anakartda evet. RAMleri çıkartıp calıstırma şansınız varsa onu deneyin ek olarak fanları vs de çıkartın bu şekilde deneyin. Tornavida ile kısa devre yaparken bir de doğru yere yaptıgınıza emin misin
yok hiç elektrik gelmedi anakart sorunlu gibi
psu yeni aldım dediğim gibi sapasaglam şalteride ı pozisyonuna getirerek ve o pozisyonuna getirerek defalarca denedim ı pozisyonunda açık olması gerekiyor normalde kısa devre yaptıgım yer doğru olmaya bilir evet nasıl anlarım nereye yapmam gerektiğini

I VE O İŞARETLERİ VAR I YA ALIYORUM VE O YA ALIYORUM DENİYORUM KRAL EVET açtım YANİ I İŞARETİ AÇIK DEMEK DEĞİL Mİ?

Yok hiç elektrik gelmedi anakart sorunlu gibi
PSU yeni aldım dediğim gibi sapasaglam şalteride ı pozisyonuna getirerek ve o pozisyonuna getirerek defalarca denedim ı pozisyonunda açık olması gerekiyor normalde kısa devre yaptığım yer doğru olmayabilir evet nasıl anlarım nereye yapmam gerektiğini

Anakartın üstünde çok küçük şekilde 2 pin üstünde yazar Power-reset gibi. Anakart ın fotoğrafını gönderme şansın var mı?

Kasa ön panel bağlantılarını böyle yaptım power butonu sag üst altında reset butonu yanında reset butonu şeklinde gösterilmiş anakartımda anakart modelim asus prime h310m k 2.0 sağ en üst pin boş altındaki pin tekli ama kullanılmıyor şeklinde bağlantımı yaptım sadece ön panelden gelen bir 2 li bir kablo var resmini de ekledim bunun ne işe yaradıgını bilmiyorum ama ben bu kasayı önceden kullanırken buna kasanın yanındaki sogutucu fanı takıyordum diye hatırlıyorum.Bu sistemde bunu kullanmadım herhangi bir baglantısını yapmadım yaparakta denedim çalışmadı

Anakartın üstünde çok küçük şekilde 2 pin üstünde yazar Power-reset gibi. Anakart ın fotoğrafını gönderme şansın var mı?
tamamını mı hocam yoksa bir önceki mesajımdaki yeterli olur mu

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-04-28 saat 23.52.14_da354844.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-28 saat 23.52.14_da354844.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 23
  • WhatsApp Görsel 2024-04-29 saat 00.00.40_a78b98af.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-29 saat 00.00.40_a78b98af.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 21
Kasa ön panel bağlantılarını böyle yaptım power butonu sag üst altında reset butonu yanında reset butonu şeklinde gösterilmiş anakartımda anakart modelim asus prime h310m k 2.0 sağ en üst pin boş altındaki pin tekli ama kullanılmıyor şeklinde bağlantımı yaptım sadece ön panelden gelen bir 2 li bir kablo var resmini de ekledim bunun ne işe yaradıgını bilmiyorum ama ben bu kasayı önceden kullanırken buna kasanın yanındaki sogutucu fanı takıyordum diye hatırlıyorum.Bu sistemde bunu kullanmadım herhangi bir baglantısını yapmadım yaparakta denedim çalışmadı

tamamını mı hocam yoksa bir önceki mesajımdaki yeterli olur mu
pinler tam gözükmüyor ama oradaki pinlere ikili ikili dokundurarak tornavida ile hepsini dener misin

pinler tam gözükmüyor ama oradaki pinlere ikili ikili dokundurarak tornavida ile hepsini dener misin
Birde bu resme bakın hocam sag altta görebilirsiniz siz çizerek gösterir misiniz

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-04-29 saat 00.03.26_8c0c41e2.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-29 saat 00.03.26_8c0c41e2.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Görsel 2024-04-29 saat 00.10.55_5a76adf6.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-29 saat 00.10.55_5a76adf6.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 17
pinleri gördüm genelde sağ üst taraf olur evet power yeri ama sen istersen dene bi her pin arasına birbirini dokundurucak şekilde hepsini dene.
hocam yan yan mı dikey dikey mi yapayım şimdi ben internetten öğrendiğim kadarıyla sag en üst topraklama altındaki da işlevsiz yani onlarla hiç işimizin olmaması lazım onları eleyip sag en üst ikiliye tornavida ve kablo ile kısa devre yaptım değişen hiçbir şey olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı