Çözüldü Yeni toplanan bilgisayarın çıkardığı sorunlar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Aydemirr

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir PC topladım.
* ASUS TUF B450M PLUS.
* Ryzen 5 2600.
* MSI Ventus RTX 2060.
* 970 EVO Plus SSD.
* FSP hexa 500W.
* Corsair Vengeance 3000MHz RAM.
Sisteme Win 10 kurdum. Açarken no signal hatası veriyordu. Kablo çıkartıp taktım eekran kartına, düzeldi. Hala arada no signal veriyor, çıkar tak yapıyorum düzeliyor. Bundan daha büyük sorunum var sorun şu:
Dün Crysis 3 indirdim bu gün biraz oynadım 1-2 saat. Sonra sistemi yormayayım dedim ve kapattım. 10 dk sonra tekrar açtığımda masaüstümde görev çubuğu dışında hiçbir şey gözükmüyordu. Ayrıca bana kalırsa biraz fazla ısınmıştı sistem.
Not olarak bırakıyim(ekran kartının 8 pin girişi takılı, anakartin 24 pin girişi takılı, işlemci için takilan 8 pinde takili, kasadan gelen kablolarda HDD LED falan onlarda takili)

Çözüm
İşletim sisteminizde sorun var gibi duruyor. Driver kurulu mu ya da güncel mi? BIOS'unuzu güncellemeyi unutmayın.

Driverlar kurulu. Anakartin driverlarini internette buldum fakat kurmayı başaramadım. Soyle bir sorun fark ettim ekran kartına taktiğin kablo kasanın bir aparatı yüzünden ekran kartına girmiyor DP kablosunun %75'i giriyor. Televizyona takınca %100'u girecek kadar rahatça ittirebiliyorum. O yüzden no signal hatası alıyorum muhtemelen. Kabloya biraz baskı uygulayınca no signal düzeldi. Bu konuyu açarken kasadan tüm kabloları sokmuştum ve anakarttaki güç kablolarını yoklamistim daha demin kasayı calistirdim DP kablosuna baskı uygulayarak yazdığım tüm sorunlar çözüldü. Yani uygulamalar geldi ve no signal almadım. Birazdan yine Crysis oynayacağım fakat şöyle bir şey sormak istiyorum. Oyun oynarken ekran kartının ısısi gibi değerleri görebileceğim ve anormal durumlarda farkedebilecegim bir program var mı? Çok anlamıyorum bu işten. Sistemde bir sorun olursa oyun oynarken nasıl fark ederim bilmiyorum. Yardimci olabilir misiniz?
İşletim sisteminizde sorun var gibi duruyor. Driver kurulu mu ya da güncel mi? BIOS'unuzu güncellemeyi unutmayın.

Driverlar kurulu. Anakartin driverlarini internette buldum fakat kurmayı başaramadım. Soyle bir sorun fark ettim ekran kartına taktiğin kablo kasanın bir aparatı yüzünden ekran kartına girmiyor DP kablosunun %75'i giriyor. Televizyona takınca %100'u girecek kadar rahatça ittirebiliyorum. O yüzden no signal hatası alıyorum muhtemelen. Kabloya biraz baskı uygulayınca no signal düzeldi. Bu konuyu açarken kasadan tüm kabloları sokmuştum ve anakarttaki güç kablolarını yoklamistim daha demin kasayı calistirdim DP kablosuna baskı uygulayarak yazdığım tüm sorunlar çözüldü. Yani uygulamalar geldi ve no signal almadım. Birazdan yine Crysis oynayacağım fakat şöyle bir şey sormak istiyorum. Oyun oynarken ekran kartının ısısi gibi değerleri görebileceğim ve anormal durumlarda farkedebilecegim bir program var mı? Çok anlamıyorum bu işten. Sistemde bir sorun olursa oyun oynarken nasıl fark ederim bilmiyorum. Yardimci olabilir misiniz?

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı