Yeni Sistemle İlgili Sorunlar

Barbara3326

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola forumda yeniyim.

Sorunum yeni bir bilgisayar aldım. Bilgisayar elime geldi kurdum gerekli programlar her şey tamam. PC ilk 3-4 gün sessiz sessiz çalışıyordu, ardından yavaş yavaş ses çıkarmaya başladı. Bu kasadan gelen ses tozlanmadan mı kaynaklıdır, başka bir sorundan mı kaynaklıdır ?

Sorunum bilgisayarı her kapattığımda kasanın içindeki tüm parçalar birden duruyor ve bilgisayar tam kapanırken hoparlörden "PAT" diye bir ses geliyor. Bu PC'yi her kapattığımda oluyor bu bir sorun mu veya normal bir şey midir?

Sorunum herkes bununla ilgili konular açmış ama doğru düzgün cevap verilmemiş inşallah burada aradığım cevabı bulurum. Bilgisayarımın dxdiag'tan sistemime baktığımda 4044'lük bir ekran kartı olduğu gösteriliyor. CPU'dan baktığımda ise 2048 ayrılmıs video belleği olarak gösteriliyor. Oyunlarda da 2048 lik bir kısmını kullanıyor, BIOS ayarlarıyla ekran kartını yükseltmek mümkün mü, bunun da yanıtını verirsen çok sevinirim teşekkür ediyorum.
1.png
5.png
7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola forumda yeniyim.

Sorunum yeni bir bilgisayar aldım. Bilgisayar elime geldi kurdum gerekli programlar her şey tamam. PC ilk 3-4 gün sessiz sessiz çalışıyordu, ardından yavaş yavaş ses çıkarmaya başladı. Bu kasadan gelen ses tozlanmadan mı kaynaklıdır, başka bir sorundan mı kaynaklıdır ?

Sorunum bilgisayarı her kapattığımda kasanın içindeki tüm parçalar birden duruyor ve bilgisayar tam kapanırken hoparlörden "PAT" diye bir ses geliyor. Bu PC'yi her kapattığımda oluyor bu bir sorun mu veya normal bir şey midir?

Sorunum herkes bununla ilgili konular açmış ama doğru düzgün cevap verilmemiş inşallah burada aradığım cevabı bulurum. Bilgisayarımın dxdiag'tan sistemime baktığımda 4044'lük bir ekran kartı olduğu gösteriliyor. CPU'dan baktığımda ise 2048 ayrılmıs video belleği olarak gösteriliyor. Oyunlarda da 2048 lik bir kısmını kullanıyor, BIOS ayarlarıyla ekran kartını yükseltmek mümkün mü, bunun da yanıtını verirsen çok sevinirim teşekkür ediyorum.
Eki Görüntüle 69053 Eki Görüntüle 69054 Eki Görüntüle 69055
O kapattığında hoparlörden gelen ses enerji kesildiği için bende de oluyor sebebini bilmiyorum açıkcası. belki hoparlörden kaynaklanıyordur , BİOS ayarları ile harici ekran kartının ayrılmış video belleğini yükseltemezsin paylaşılan sistem belleği belki yükseltilebilir ki pek bir etkisi olacağını sanmıyorum bellek size fps artışı kazandırmaz.

Merhaba ishsankutamis. Oncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. gayet açıklayı cı bir yorum yapmıssınız. Peki bilgisyarın ses çıkarması tozlanmadanmı kaynaklıdır yoksa bir sorunmu vardır ? ilk aldığımda 1 hafta sessiz çalıştır sonra sesi yavaş yavaş çoğalmaya başladı nedeni ne olabilir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı