Yeni toplanan PC açılmama sorunu

Ygzfe

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayar topladım ama ne anakarta ne kasaya hiç bir şekilde elektrik gelmiyor poweri test ettim sorun yok . 24 pin girişi takılı CPU girişi tamam, ekran kartı, HDD tamam. Görünürde hiç bir sorun yok ama kasa açılmıyor, hiç bir uyarı ya da sinyal lambası da yanmıyor. Sizce ne olabilir?

Anakart Gigabyte b450m Gaming modeli
Kasa Xigmatek talon

IMG_20190603_011259.jpgIMG_20190603_011239.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrikle ilgili sorunlarda dikkatli ol. Ters bir şey olursa donanımlar yanar falan hiç iyi olmaz. Eğer daha önce toplamadıysan, forumlardan bu işi bilen gönüllü biri yada 50 lira gibi bir ücrete toplat.
Power'ı nasıl test ettin? Kabloları test ettin mi yada başka kablo denedin mi?

Kasa anakart bağlantılarında hata yapmış olabilirsiniz. Yani üzerinde Power SW, Reset SW gibi isimlendirmeler yapılmış kablolar yanlış bağlanmış olabilir.

Bütün her yolu denedim olmuyor Tornavida ile anakartin üzerindeki açma pinlerine dokundum ama bu seferde görüntü gelmedi
Elektrikle ilgili sorunlarda dikkatli ol. Ters bir şey olursa donanımlar yanar falan hiç iyi olmaz. Eğer daha önce toplamadıysan, forumlardan bu işi bilen gönüllü biri yada 50 lira gibi bir ücrete toplat.
Power'ı nasıl test ettin? Kabloları test ettin mi yada başka kablo denedin mi?
Elimde 7 adet power var hepsini ayrı ayrı denedim

Yaptığınız açıklamalar kadar anlayabileceğimizi göz önünde bulundurarak cevap yazmanız çözüme daha çabuk ulaşmayı sağlar.
Her yolu denedim olmuyor dedikten sonra, tornavida ile kısa devre yaptım bu sefer de görüntü gelmiyor demişsiniz. Buradan kısa devrenin işe yaradığını yani kasaya güç gelmesinin sağlandığını mı söylüyorsunuz.

Buraya tıkla ve doğru yaptığından emin ol
Yaptığınız açıklamalar kadar anlayabileceğimizi göz önünde bulundurarak cevap yazmanız çözüme daha çabuk ulaşmayı sağlar.
Her yolu denedim olmuyor dedikten sonra, tornavida ile kısa devre yaptım bu sefer de görüntü gelmiyor demişsiniz. Buradan kısa devrenin işe yaradığını yani kasaya güç gelmesinin sağlandığını mı söylüyorsunuz.
Videoyu izledim işe yaramadı . Evet güç geldi ama görüntü yok AMD de grafik birimi olmadığı için olabilir mi harddisce rx 580 driverini yüklersem sorun çözülür mü

Güç geldi görüntü yok ise ekran kartını test etmek amacıyla görüntüyü anakarttan al. Ekran kartını çıkar öyle çalıştır bakalım birde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı