Yeni toplanan RTX 3060 ve i5 12400F sistem görüntü vermiyor

Mauro Icardi

Picopat
Ekran kartı
rtx 3060
İşlemci
i5 12400f
Arkadaşlar bir tanıdığım daha yeni vatandan PC toplamış. Bana yazdığı kadarıyla özellikleri RTX 3060 ve i5 12400F. Sistemi eve getirmişler çalıştırdıklarında görüntü gelmiyormuş. Beni görüntülü aradılar şunları denedik.

RAM'leri söküp takmak.
Statik elektriği boşaltmak.
BIOS pilini söküp takmak.
GPU kablosunu diğer kablo ile denemek.

Fakat bunlar çözüm olmadı. Vatan'da Windows kurmuşlar ve testini yaptık diyerek yollamışlar. Ama arkadaşım test yapılırken gözüyle görmemiş. Önerilerinizi bekliyorum.

Kanka bir de anakarta takıp dene görüntü kablosunu ekran kartında veya PCI yuvasında sorun olabilir.

Hocam işlemci APU değil zaten onu yapsakta görüntü gelmezki.

Kankam benim ekran kartı kendi görüntü verir ama sistem bileşenlerinde sorun yoksa anakartta görüntü verir. Anakarta takıp kullan demiyorum sistemde sorun var mı onu dene anakarttan görüntü alıyorsan ya ekran kartının takıldığı PCI da ya da kartta sorun vardır.

Dostum işlemcim APU değil. İşlemci i5 12400G olsa haklısın ama bu işlemci i5 12400F yani APU değil. Taksanda görüntü alamazsın.

K harfi varsa OC olabilir demek o işlemci. Çarpan kilidi açık oluyor destekleniyor yani işlemci tarafından OC işlemi.
F harfi varsa işlemci içinde GPU birimi yok anlamına geliyor. Yani ekran kartı olmadan işlemciyle görüntü alamazsınız.
KF harf kombini yukarıdaki iki özelliğ de sahip anlamına geliyor.
T harfi o işlemcinin t harfi olmayana göre daha az güç tükettiğini belirten bir harftir.
H harfi mobil işlemcilere verilen takılar.
G harfi APU yani işlemci içindeki grafik birimi daha güçlü modellere verilen isimlendirme.

Son düzenleme:
Dostum işlemcim APU değil. İşlemci i5 12400G olsa haklısın ama bu işlemci i5 9400F yani APU değil. Taksanda görüntü alamazsın.

K harfi varsa OC olabilir demek o işlemci. Çarpan kilidi açık oluyor destekleniyor yani işlemci tarafından OC işlemi.
F harfi varsa işlemci içinde GPU birimi yok anlamına geliyor. Yani ekran kartı olmadan işlemciyle görüntü alamazsınız.
Kf harf kombini yukarıdaki iki özelliğ de sahip anlamına geliyor.
T harfi o işlemcinin t harfi olmayana göre daha az güç tükettiğini belirten bir harftir.
H harfi mobil işlemcilere verilen takılar.
G harfi APU yani işlemci içindeki grafik birimi daha güçlü modellere verilen isimlendirme.

Yanlış görmüşüm kankam işlemciyi kusura bakma harflerin ne anlama geldiğini biliyorum😃
İade etmeyi dene veya bir baktır. Eğer taşırken falan bir sorun olmadıysa tüm sorumluluk onların.

Sorunu çözmüşler arkadaşlar birkaç kere reset atmışlar garip bir şekilde açılmış bu arada driverlar kurulu değildi biz kurduk vatan driver kuruyordu bildiğim kadarıyla neden böyle geldi anlamadım.

Sorunu çözmüşler arkadaşlar birkaç kere reset atmışlar garip bir şekilde açılmış bu arada driverlar kurulu değildi biz kurduk vatan driver kuruyordu bildiğim kadarıyla neden böyle geldi anlamadım.

Bilmiyorum kanka genelde hazır sistemler direk kullanılmaya hazır geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı