Çözüldü Yeni toplanan Ryzen 5 7600 sistemde monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Auberon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

İşlemci Ryzen 5 7600, Anakart MSI B650 Tomahawk Wi-Fi, 2x16 Corsair Vengeance 6000MHz DDR5 RAM, SSD: Samsung 970 EVO Plus 1TB ( M.2), PSU Corsair RM1000X olacak şekilde bir sistem topladım.

Sistemin montajını yaptım, anakartın üzerinde yeşil LED ışığı yanıyor, kasadaki fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor. 7600'ün kendi ekran kartı olması lazım, oraya taktım çalışmıyor. evde eskiden kalma güç soketi bile olmayan GT 710 var o kartı taktım onda bile görüntü alamıyorum. Sorun ne olabilir, yardımcı olabilir misiniz?

Kasanın içi aşağıdaki şekilde:

Başlıksız.jpg

kasa3.jpg

kasa2.jpg

Çözüm
Başka HDMI denedim, kötü dediğim ekran kartında soketli giriş var onu denedim maalesef hala görüntü yok

Sistemi restart ettiğimde anlık olarak üstteki turuncu ve kırmızı yanıyor sonra sönüyor bunu mu kastetmiştiniz, sistem açılışında onu gözden kaçırıyormuşum

Eski kartla görüntü zaten vermez, CSM'den dolayı, LED'lerin yanıp sönmesi normal direkt yanık kalan LED önemli, sizde boot LED yanık kalıyor, oda sistemin sorunsuz çalıştığı anlamına geliyor.
Başka HDMI denedim, kötü dediğim ekran kartında soketli giriş var onu denedim maalesef hala görüntü yok

Sistemi restart ettiğimde anlık olarak üstteki turuncu ve kırmızı yanıyor sonra sönüyor bunu mu kastetmiştiniz, sistem açılışında onu gözden kaçırıyormuşum

Eski kartla görüntü zaten vermez, CSM'den dolayı, LED'lerin yanıp sönmesi normal direkt yanık kalan LED önemli, sizde boot LED yanık kalıyor, oda sistemin sorunsuz çalıştığı anlamına geliyor.

Çözüm
Ekranı kartını tekrar taktım bu sefer görüntü geldi. Ben işlemcinin kendi ekran kartı en sağlam olur diye RAM'leri söküp takarken onu ayırmıştım.

Ryzen 7600'ün internal ekran kartını sistem tanımıyor. İnternette benzer sorunlar bahsetmişler sizleri boşuna yormuş oldum, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı